Jak leczyć kaca? Pomocne rady, sprawdźcie koniecznie!

Czy wiecie, że według ekspertów co roku wypijamy 10 l czystego alkoholu? Dla porównania, to około 52 butelki wódki albo 480 puszek piwa! Alkohol towarzyszy nam zarówno przy rodzinnych zjazdach, jak i spotkaniach w gronie przyjaciół. Nierzadko się zdarza, że jednak przesadzimy z ilością wypitego trunku. Skutkiem jest kac następnego dnia. Jednak co jeśli nie możemy pozwolić sobie na zostanie w łóżku cały dzień z powodu bólu głowy? Jak leczyć kaca? Przedstawiamy wam najlepsze domowe sposoby, dzięki którym staniecie od razu na nogi nawet po całonocnej imprezie!

Kac objawy

Dotkliwy ból głowy następnego dnia po spożyciu alkoholu, to najczęstszy objaw kaca. Dzieje się tak, na skutek kurczenia się naczyń krwionośnych w mózgu. Bardzo często odczuwamy kołatanie serca i przyspieszony puls. Również towarzyszy nam w ciągu dnia duże zmęczenie oraz nerwowość. Często pojawiają się także wymioty lub mdłości.

Sposoby na kaca

Jak wiadomo, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego przed piciem, należy się odpowiednio przygotować. Najlepszym sposobem jest zjedzenie czegoś tłustego. Taki posiłek tworzy na ściankach żołądka ochronną warstwę, która spowolni przenikanie alkoholu do krwi. Zajrzyj koniecznie do sprawdzonego przepisu na domowy rosół. Jak ugotować pyszny rosół? Sprawdzony przepis naszych babć! Koniecznym warunkiem, który pomoże nam w uniknięciu kaca jest długi sen. Jeśli jesteście palaczami, warto ograniczyć ilość wypalanych papierosów w ciągu spotkania. Nikotyna wzmaga ból głowy następnego dnia.

Domowe sposoby na kaca

Wiemy jak ciężko wstać z łóżka po całonocnym imprezowaniu. Jednak powinniśmy się zmusić do chłodnego prysznica. Koniecznie pijmy dużo wody, najlepiej gdyby to była woda niegazowana z dodatkiem cytryny. Koktajl z owoców zawierających witaminę C, to idealny pomysł na śniadanie. Na ból głowy, oprócz tabletek przeciwbólowych, świetnie podziała długi spacer. Tlen pomoże odżywić mózg i szybciej wrócimy do formy.

Domowe przepisy na kaca

Kiedy powyższe sposoby nie pomagają, zawsze możemy sięgnąć po wodę po ogórkach lub kapuście kiszonej. Choć dla niektórych może się to wydać obrzydliwe, to jednak wiele osób potwierdzi, że to niesłychanie pomocne! Jak leczyć kaca, kiedy nie mamy kiszonek w domu? Zawsze możemy zakwasić herbatę lub kawę sokiem z cytryny. To zbawienny owoc, dzięki któremu na pewno poczujemy się lepiej.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.