Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą? Oto kilka sposobów

Jak wiadomo, struktura włosów każdego człowieka różni się między sobą. Jednak musimy pamiętać o jednej zasadniczej rzeczy. Mianowicie o zapewnieniu ochrony przed wysoką temperaturą. Więc jak chronić włosy przed szkodliwym działaniem tego czynnika? Poznajcie kilka cennych porad. 

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?

Na co dzień nasze włosy dość często narażone są na działanie wysokiej temperatury. Czy to podczas używania prostownicy czy robienia loków. Dodatkowo latem, kiedy spacerujemy lub leżymy na plaży, promienie słoneczne również wysuszają nasze włosy. Więc co zrobić, aby uchronić je przed szkodliwym działaniem ciepła?

Po pierwsze, jeżeli prostujemy codziennie włosy, warto pamiętać o przygotowaniu kosmetyków ochronnych. Sprawią one, że nie popalimy włosów i nie uszkodzimy ich struktury. Jednak najpierw zalecamy sprawdzić ich skład, gdyż niektóre z nich mogą zawierać sylikony jak i sporą ilość alkoholu. Jak wiadomo, te substancję wysuszają włosy oraz sprawiają tylko wrażenie odżywionych. Wiadomo też, że owe kosmetyki nie zapewnią 100% ochrony, więc najlepszym sposobem będzie ograniczenie prostowania.

Warto pamiętać, aby wybrać profesjonalny sprzęt, jeżeli zdecydujemy się na użycie prostownicy czy lokówki. Niektóre z nich mają opcję dostosowania temperatury do włosa, więc jest ona zazwyczaj niższa niż ta, którą ustawimy na co dzień. Natomiast podczas suszenia, warto również zmniejszyć temperaturę powietrza wyrzucanego przez suszarkę. Chociaż według nas, lepiej ograniczyć zabiegi do minimum i korzystać z nich tylko sporadycznie.

Zabiegi zabiegami, ale warto pamiętać o codziennej pielęgnacji włosów, które narażone są na działanie promieni słonecznych. Konieczne jest stosowanie odżywek, jednak trzymanie ich na włosach przez chwilę, raczej nie przyniesie zamierzonych skutków i w pełni odżywionych włosów. Zafundujmy im kilkunastominutowe spa, za które z pewnością nam podziękują. Dodatkowo nie zapomnijmy o olejowaniu, które staje się coraz bardziej popularne. Olej kokosowy lub na przykład sezamowy wystarczy podgrzać i rozprowadzić równomiernie na włosach i skórze głowy. Najlepiej wmasować rękoma lub rozprowadzić grzebieniem.

To jedne z wielu wskazówek jak prawidłowo chronić włosy przed temperaturą. Warto wprowadzić je w życie i sprawdzić efekty!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.