Zebrali 13 ton nakrętek na leczenie Poli! Ogromny sukces akcji

To już trzecia edycja wspaniałej akcji „Nakręć się na pomaganie”, która daje nadzieję na lepsze jutro i zmienia życie niejednej osoby. Dlatego Ci ludzie zebrali 13 ton nakrętek, aby pomóc małej Poli w walce z chorobą. To gest, który rodzina z pewnością zapamięta na długo. Chętni przysyłali nakrętki nawet spoza granic kraju.

 

Pomoc dla małej Poli

To inicjatywa, która chwyta za serce, gdyż niesie pomoc osobom potrzebującym. W tej edycji „Nakręć się na pomaganie” osoby zaangażowane zebrały aż 13 ton nakrętek od października 2018 roku. W poprzednich częściach udało się uzbierać odpowiednio: 2,5 i 5 ton. Różnica jest ogromna, a wartość to 11 tysięcy złotych, które przeznaczone są na leczenie.

Jak podaje portal tvn, mała Pola ma ponad rok. Mieszka w Piszu i urodziła się jako wcześniak. Niestety nie słyszy, lekarze zdiagnozowali obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy. Dlatego ta zbiórka jest tak ważna, ponieważ może pomóc Poli w codziennym funkcjonowaniu i późniejszym czasie. Sfinansuje to rehabilitacje i leczenie.

Kto jest organizatorem zbiórki?

Zebrali 13 ton nakrętek na leczenie Poli. Kto natomiast jest odpowiedzialny za zorganizowanie zbiórki? Wyzwania podjęli się policjanci z Pisza, którzy od pierwszej edycji dzielnie walczą i niosą pomoc. Pod głównym kierownictwem młodszego aspiranta Adama Trzonkowskiego. Do akcji dołączyli się ludzie z tej miejscowości, jak i też z innych punktów na mapie Polski. Początkowo można było wrzucać nakrętki do kartonu, który postawili policjanci w recepcji, jednak zapełniał się tak szybko, że trzeba było znaleźć na nie inne miejsce. Efekt: uzbieranie 11 tysięcy złotych.

W marcu Pola przeszła operację, podczas której lekarze wszczepili jej implant ślimakowy. Aktualnie widać pierwsze efekty przeprowadzonych działań. Jak wstępnie wiadomo, Pola przechodzi rehabilitację. Dzięki zaangażowaniu tak wielu ludzi i dzięki zebraniu aż 13 ton nakrętek, dostępna jest pomoc potrzebującym. Wszystko zakończyło się 2 lipca. Takich gestów z pewnością się nie zapomni. Mamy nadzieję, że powstanie więcej takich akcji i liczymy na kolejne edycje „Nakręć się na pomaganie”.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.