Domowe metody na wypoczęte oczy. Poznaj wartościowe porady!

Zmęczone oczy to problem, który występuje często po wielu godzinach spędzonych przed komputerem. Ponadto do tego stanu przyczynia się również klimatyzacja, która występuje w większości miejsc pracy. Jak powszechnie wiadomo oczy pełnią niezwykle ważną rolę. Co zatem zrobić, gdy czujemy niepokojące objawy? Na pomoc przychodzą domowe metody na wypoczęte oczy. Poznaj skuteczne porady.

Jak odświeżyć zmęczone oczy?

Istnieje wiele sposobów, które okażą się skuteczne, gdy oczy będą potrzebowały pomocy. W aptece możemy kupić specjalne preparaty łagodzące dolegliwość. Jak radzić sobie jednak, gdy potrzebujemy szybkiej pomocy, a nie mamy możliwości kupna kropli do oczu? Okazuje się, że istnieje kilka rozwiązań, które możemy wykorzystać w domowym zaciszu.

Zimne okłady na zmęczone oczy

Zimno koi ból i pomaga w usunięciu opuchlizny. Dzięki zastosowaniu kostek lodu w okolicy powiek szybko pozbędziesz się obrzęków i sinych cieni. Jak zatem wykonać zimny okład w przypadku oczu? Kilka kostek lodu zawiń w czysty materiał i delikatnie masuj powieki, jak również obszar pod oczami.

Herbaciane okłady na zmęczone oczy

Jeśli doskwiera Ci dodatkowo ból gałek ocznych, pomocna może okazać się herbata. W tym celu najlepiej jest użyć naparu z rumianku, chociaż czarna herbata również przynosi rezultaty. Wystarczy zaparzenie naparu herbacianego, namoczenie w nim dwóch płatków kosmetycznych i umieszczenie ich na powiekach. W tym przypadku wystarczy 10 minut. Pamiętaj, że waciki nie powinny być gorące.

Ogórek na zmęczone oczy

W przypadku cieni pod oczami świetnie sprawdza się zwykły ogórek. Wystarczą jedynie dwa plasterki, które umieszczamy na powiekach. Teraz 15 minut relaksu i można pożegnać się z tzw. workami pod oczami. Dobrze, aby plastry były uprzednio schłodzone.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Domowe-metody-na-wypoczęte-oczy.-Poznaj-wartościowe-porady-1-1.png

Ćwiczenia dla oczu

Chociaż może się to wydawać dziwne, nasze oczy również potrzebują regularnych ćwiczeń. Szczególnie, gdy wykonywana praca wymaga ciągłego ich skupienia. W jaki sposób ćwiczyć więc oczy? Usiądź wygodnie, zrelaksuj się. Następnie spójrz przed siebie i na 2-3 sekundy zaciśnij powieki oraz usta. Ćwiczenie powtarzaj kilkukrotnie.

Domowe metody na wypoczęte oczy są bardzo skuteczne. Często warto użyć ich zanim sięgniemy po specyfiki dostępne w aptekach. Pamiętaj również o piciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia!