Taylor Swift to piosenkarka z milionami fanów! Znasz jej hity?

Oprócz tego, że Taylor Swift to piosenkarka, sama komponuje teksty, muzykę, a także występuje w programach telewizyjnych i produkcjach kinowych! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, za co pokochali ją fani na całym świecie!

Taylor Swift: data urodzenia, pochodzenie

Piosenkarka na świat przyszła 13 grudnia 1989 roku, a więc obecnie ma niespełna 30 lat. Ma młodszego o 3 lata brata. Można przypuszczać, że talent odziedziczyła po babci, która była śpiewaczką operową. Dorastał w Pensylwanii. Jako dziecko uczyła się gry na gitarze, pisała powieści i piosenki. W taki sposób starała się odreagować to, że jest prześladowana w szkole.

Najpopularniejsze albumy i piosenki

Jej debiutancki album Taylor Swift ukazał się w 2006 roku i przez kilka tygodnie nie schodził z list przebojów. Niemalże każdy singiel, który pochodził z tej plasował się na topowych miejscach prestiżowych list. Druga studyjna płyta premierę miała w 2008 roku i również cieszyła się dużą popularnością. W międzyczasie Swift nakręciła kilka teledysków i zdobyła znaczące w świecie muzyki nagrody. Trzeci z kolei album nosi tytuł Speak Now. Kolejne to Red, 1989 i Reputation. Najbardziej znane piosenki artystki to: Shake It Off, We Are Never Ever Getting Back Together, Mine i niedawno opublikowana ME!.

Życie prywatne

Sama piosenkarka mówi, że wszyscy słuchający jej piosenek powinni czuć się, jakby czytali jej pamiętnik. Bardzo się z nimi utożsamia i opisuje w nich momenty ze swojego życia. Obecnie związana jest z brytyjskim aktorem Joe Alwynem. Jako ciekawostkę można dodać, że każdy z jej trzech kotów, wystąpił w teledysku do wykonywanych przez nią utworów.

Taylor Swift Instagram

Na Instagramie wokalistkę śledzi aż 118 milionów osób! Swift zamieszcza tam zdjęcia z sesji, backstage z teledysków i oczywiście nie może zabraknąć tam jej kocich przyjaciół!

Warto jednak zaznaczyć, że Taylor Swift to piosenkarka, która przez całą swoją karierę udziela się charytatywnie. Wspiera finansowo szkoły, poszkodowanych w różnego rodzaju katastrofach i zmagających się z chorobami.

źródło zdjęć: instagram.com