Dlaczego tyjemy? Poznajcie 5 najczęstszych przyczyn!

Zabiegany tryb życia, wieczny brak czasu i nieregularne posiłki. Znacie to? My aż za dobrze! Swój głód zaspokajamy czekoladowym batonikiem albo bułką słodką. Nic dziwnego, że boczki są coraz większe, a ulubione spodnie na nas przestają pasować. Dlaczego tyjemy? Przedstawimy wam 5 najczęściej popełnianych błędów, przez które ciężko nam się pozbyć nadprogramowych kilogramów.

Co powoduje że tyjemy?

Brak dostatecznie dużej ilości ruchu jest przyczyną, przez którą wciąż nie mamy wymarzonej sylwetki. Nasza dieta może być idealna, jednak bez aktywności fizycznej, nie uda nam się uzyskać upragnionego ciała. To właśnie dzięki niej podkręcimy swój metabolizm i przyspieszymy spalanie tkanki tłuszczowej. Najlepsze i najszybsze efekty uzyskamy dzięki ćwiczeniom aerobowym, na przykład: jazda na rowerze lub na rolkach, bieganie czy szybki marsz. Trening siłowy również jest bardzo polecany osobom, które chcą się skutecznie odchudzić. To doskonała rozgrzewka przed treningiem aerobowym.

Od czego tyjemy?

Dlaczego tyjemy? Przez nieodpowiednią dietę, a także przez błędy dietetyczne, przybywa nam dodatkowych kilogramów. Przez brak czasu jemy bardzo nieregularnie. Robimy za duże odstępy między posiłkami i jemy 1-2 obfite dania w ciągu dnia. Powinniśmy spożywać 5 małych porcji, aby uniknąć zbyt dużego wygłodzenia i niepohamowanego apetytu.

Dlaczego tyjemy na brzuchu?

Niestety, ale na geny nie mamy wpływu. Niektórzy mogą jeść bez ograniczeń i zachowują szczupłą sylwetkę. Inni za to jedzą jak wróbelki, a tłuszcz odkłada się im na brzuchu. To właśnie przez różnice genetyczne tyjemy wolniej lub szybciej. Z uwarunkowaniem genetycznym do wolniejszego metabolizmu nie zrobimy nic, musimy się z tym pogodzić i zaakceptować swoje ciało. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że możemy wciąż nad nim pracować, dbać o dietę, a także ćwiczenia.

Problem z tyciem

Przyczyną nadwagi mogą być również zaburzenia hormonalne. Problem ten dotyczy przede wszystkim płci pięknej. To właśnie nieprawidłowy metabolizm węglowodanów powoduje tendencje do tycia. Bardzo często przy problemach hormonalnych, towarzyszą nam również zaparcia (domowe sposoby na zaparcia). Bardzo istotnym jest, aby ustalić przyczynę tych schorzeń i zastosować prawidłowe leczenie. Dzięki temu, możemy szybko pozbyć się problemów i oprócz zdrowia, uzyskać również piękną sylwetkę.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.