Żywy skorpion w sklepie odzieżowym w Toruniu – ukrył się w kieszeni kurtki

skorpion w sklepie odzieżowym

Skorpion w sklepie odzieżowym! W Toruniu, a dokładnie w jednym ze sklepów znajdujących się w galerii handlowej doszło do niesamowicie niepokojącej sytuacji. Okazuje się, że w kieszeni jednej z kurtek, która była wystawiona na sprzedaż ukrył się skorpion! Żeby tego było mało, zwierzę było żywe. Warto zaznaczyć, że jego jad jest niezwykle niebezpieczny dla człowieka.

Żywy skorpion w sklepie odzieżowym w Toruniu

Nietypowe, a zarazem przerażające odkrycie zauważyła pracownica jednego ze sklepów odzieżowych w Toruniu. W kieszeni jednej z kurtek wystawionej na sprzedaż ukrył się żywy skorpion. Okazało się, że to przedstawiciel jadowitego gatunku, a konkretnie Mesobuthus martensii, potocznie nazywany skorpionem złotym. Nie mogło obejść się bez interwencji funkcjonariuszy Ekopatrolu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a pracownicy ochrony zabezpieczyli zwierzę do czasu przybycia ekostrażników.

Takie egzotyczne i zarazem niebezpieczne okazy też się trafiają. Skorpion złoty po swojej długiej podróży został zabezpieczony i przekazany pod opiekę eksperta terrarystyki – napisał na swoim profilu na Facebooku Patrol Eko z Torunia.

ZOBACZ TAKŻE: OD DZIŚ UBER NIE BĘDZIE JUŻ TAKI SAM! NOWE PRZEPISY, BĘDZIE DROŻEJ I DŁUŻEJ?

Co ciekawe, skorpion złoty jest drapieżnikiem, który naturalnie występuje w środowisku stepowym oraz na pastwiskach w północno-wschodnich Chinach i Mandżurii. Jak sama nazwa wskazuje, jego ciało jest złote, a czasami lekko brązowe. Żywi się bezkręgowcami, które uśmierca za pomocą silnego jadu. Trucizna nie jest śmiertelna dla człowieka, jednak wciąż bardzo niebezpieczna i niesamowicie bolesna. Jad ten jest mieszanką trzech toksyn. Co ciekawe, jad zwierzęcia od tysięcy lat jest wykorzystywany w tradycyjnej medycynie chińskiej. Ponadto to gatunek, który bardzo często można spotkać w hodowli amatorskiej. Samce są mniejsze i smuklejsze od samic, dodatkowo posiadają mniejsze i bardziej zaokrąglone szczypce. Ich wielkość to około 6 cm. Nic więc dziwnego, że zwierzę sprytnie i w pełni niezauważone dostało się do sklepu. Nieznane są jednak szczegóły pojawienia się skorpiona w kurtce.

źródło: polsatnews.pl, facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.