Zniesienie maseczek? Wiadomo kiedy ogłoszona zostanie decyzja!

kiedy zniesienie maseczek

Zniesienie maseczek? Jak podaje wiele niezależnych źródeł, takowa decyzja ma nastąpić na dniach – jutro, a być może nawet już dziś! Takie słowa padły z ust samego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, podczas porannego programu na kanale Polsat News. Wszystko tyczyć ma się zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Nie wyklucza się jednak tego, że w kilku województwach nakaz noszenia maseczek zostanie przedłużony. O które z nich dokładnie chodzi?

Zniesienie maseczek? Wiadomo kiedy nastąpi decyzja!

Do życia w czasach epidemii koronawirusa, większość już przywykła. Widok ludzi w maseczkach nie jest już niczym nadzwyczajnym, jednak wiele wskazuje na to, że niebawem obowiązek ich znoszenia zniknie. O wszystkim w godzinach porannych na antenie Polsat News mówił minister zdrowia, Łukasz Szumowski:

Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali, od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej.

Wygląda więc na to, że na dniach będziemy mogli zrezygnować z zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Portal RMF24.pl donosi natomiast, że maski w domu zostawić będziemy mogli już od 1 czerwca. Co jednak ciekawe, pojawiają się także informacje, jakoby obowiązek noszenia masek mógł zostać utrzymany dłużej w trzech województwach. Jednym z nich z pewnością mógłby być Śląsk.

ZOBACZ TAKŻE: POWRACA GŁOŚNA SPRAWA PIELĘGNIARKI Z ROSJI, KTÓRA DO PACJENTÓW PRZYSZŁA W SAMEJ BIELIŹNIE! KOBIETA ZAWIESZONA W CZYNNOŚCIACH ZAWODOWYCH, ŚRODOWISKO JEDNAK SIĘ ZA NIĄ WSTAWIA

Dzisiejszy bilans daje nadzieję – żadnych ofiar, tylko 148 nowych przypadków zakażeń

O tym, że epidemia powoli wygada, wskazują wszystkie znaki. Najlepszym dowodem może być dzisiejszy, poranny raport Ministerstwa Zdrowia. Według niego, w końcu nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego od momentu poprzedniego ogłoszenia danych. Gdyby tego było mało, przekazano informacje o „zaledwie” 148 nowych przypadkach zakażenia. To także bardzo mała liczba, patrząc na to, co działo się w dniach poprzednich.

Tradycyjnie najwięcej przypadków odnotowano w województwie śląskim – aż 89. Poinformowano także o nowej liczbie wyzdrowiałych – tym razem były to 82 osoby.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.