Znany ksiądz z TikToka skomentował ostatnie rewelacje związane z Janem Pawłem II. Zaskoczeni?

znany ksiądz z tiktoka

Znany ksiądz z TikToka skomentował ostatnie rewelacje związane z Janem Pawłem II. Nadal nie milkną echa dotyczące głośnego reportażu „Franciszkańska 3”, wyemitowanego na antenie stacji TVN24. To właśnie tam pokazano dokumenty, z których ma wynikać, że Jan Paweł II – jeszcze zanim został papieżem – miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych w Kościele, a ponadto miał pomagać w ich tuszowaniu. Teraz do sprawy odniósł się ksiądz Sebastian Picur znany ze swojej TikTokowej działalności. Czy stanął w obronie Jana Pawła II? Zobaczcie sami.

Znany ksiądz z TikToka skomentował ostatnie rewelacje związane z Janem Pawłem II. Zaskoczeni?

Wciąż nie milkną echa głośnego reportażu Marcina Gutowskiego. Niedawno na antenie TVN24 wyemitowano materiał zatytułowany „Franciszkańska 3”. To właśnie w nim pokazano dokumenty, które mają dowodzić temu, że Jan Paweł II rzekomo wiedział o nadużyciach seksualnych w Kościele, a dodatkowo miał pomagać w ich tuszowaniu. Działo się to jeszcze zanim został papieżem. Sprawa jest szeroko komentowana w kraju. Teraz odniósł się do niej także ksiądz Sebastian Picur, który w mediach społecznościowych zasłynął dzięki swojej działalności na TikToku. To właśnie na tej platformie postanowił zabrać stanowisko na temat głośnego reportażu.

Jeden z internautów zapytał wprost:

Jakie jest księdza zdanie na temat ostatniego zamieszania wokół tematu Jana Pawła II?

Ksiądz Sebastian Picur odpowiedział w swoim stylu, nagrywając typowe dla siebie wideo. W nim można przeczytać następujący komentarz duchownego do całej sprawy:

Czy Jan Paweł II mógł popełniać błędy? Tak, ponieważ był człowiekiem. W testamencie napisał „Wszystkich proszę o wybaczenie”. Pomimo to… świętość Papieża potwierdzają liczne cuda i łaski wyproszone przez jego modlitwy i wstawiennictwo.

ZOBACZ TAKŻE: Co się dzieje w Polsce?! Wydano alert pierwszego stopnia

Internauci krytykują punkt widzenia księdza z TikToka. Nie brakuje mocnych komentarzy

Nagranie cieszy się sporą popularnością, ale wielu internautów nie podziela zdania księdza Sebastiana Picura. Nie zabrakło głosów krytyki w komentarzach. Jedna z użytkowniczek TikToka napisała:

Błędy tej skali? Z całym szacunkiem, przy uznaniu dla całokształtu działalności JPII, są sprawy, których modlitwą i wybaczeniem się nie naprawi.

Materiał opublikowany przez księdza można obejrzeć poniżej.

źródło: o2.pl, TikTok; foto: TikTok

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @jeremiasz_waleskowski69 #ksiadz #wiara #papież #jp2 #problem ♬ Sad Emotional Piano – DS Productions

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.