Znany biznesmen Zbigniew S. ponownie zatrzymany

Znany biznesmen

Znany biznesmen Zbigniew S. ponownie zatrzymany. Mężczyzna miał publicznie grozić ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i jego rodzinie. Kielecka policja zatrzymała podejrzanego, a prokuratura postanowiła zmienić oraz uzupełnić zarzuty, które zostaną mu przedstawione. W sumie w kieleckim śledztwie Zbigniew S. usłyszał 188 zarzutów.

Groźby pozbawienia życia matki oraz dziecka ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry

Jak podaje Onet, znany biznesmen Zbigniew S. ma usłyszeć zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa, do którego doszło 15 października 2019 roku. Mężczyzna podczas wizyty w siedzibie ministerstwa miał grozić pozbawieniem życia matki oraz dziecka ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Ponadto, groźby powtórzono w filmie upublicznionym w internecie. W komunikacie Prokuratury Krajowej można przeczytać:

Miały one na celu wymuszenie na prokuratorze generalnym podjęcia działań zmierzających do polecenia prokuratorom i funkcjonariuszom organów ścigania zaniechania czynności służbowych związanych z prowadzeniem postępowań przeciwko członkom rodziny Zbigniewa S.

Kolejne zarzuty dotyczą przestępstw, których Zbigniew S. dopuścił się razem ze świadkiem koronnym Piotrem K., ps. Broda. Według prokuratury polegały one na rozpowszechnianiu fałszywych zdjęć i informacji mających zdyskredytować i pozbawić zaufania publicznego najważniejsze w prokuraturze osoby, odpowiadające za walkę z przestępczością zorganizowaną – prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę oraz zastępcę prokuratora generalnego do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji Beatę Marczak. Zamieścili oni materiały rzekomo przedstawiające Beatę Marczak, jednak Prokuratura Krajowa uważa, że to zupełnie inna osoba.

Dodatkowo, w tym samym nagraniu Zbigniew S. stosował wobec Zbigniewa Ziobro groźby bezprawne polegające na zapowiedzi rozpowszechniania i rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości naruszających cześć i godność osoby najbliższej wymienionego funkcjonariusza publicznego – żony Patrycji Koteckiej w celu zmuszenia go do przedsięwzięcia prawnych czynności służbowych korzystnych dla Zbigniewa S. w prowadzonym przeciwko niemu przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie postępowaniu karnym.


ZOBACZ TAKŻE: ZBIGNIEW S. ZATRZYMANY – BIZNESMEN PODEJRZANY O OSZUSTWA

W sumie usłyszał 188 zarzutów

Prokuratura zamierza postawić również zarzuty Piotrowi K. W związku z innymi popełnionymi przestępstwami skierowano prośba o pomoc prawną do ukraińskiej prokuratury, związaną z możliwością ekstradycji.

W sumie w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach Zbigniewowi S. zostały lub zostaną postawione zarzuty popełnienia 188 przestępstw. Wśród innych osób pokrzywdzonych są m.in. politycy, policjanci, prokuratorzy oraz sędziowie, np. prezydent Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin czy Barbara Piwnik.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.