Znamy cel 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Znamy cel najbliższego 28. Finału

Znamy cel najbliższego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Pieniądze będą zbierane na najnowocześniejsze sprzęty do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Zbiórka skupi się na dziedzinach medycyny dziecięcej takich jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia. 

„Wiatr w żagle!”

Znamy cel najbliższego finału WOŚP. Jerzy Owsiak na konferencji prasowej ogłosił, że pieniądze będą przekazane na sprzęt, który zapewni najwyższe standardy w dziecięcej medycynie zabiegowej. Dodatkowo ogłosił hasło zbiórki, powiedział:

Naszym hasłem będzie wiatr w żagle, wszystkie ręce na pokład. Lecimy przed siebie, łapiemy ten dobry wiatr, który myślę, że łapaliśmy nawet kilka dni temu. Trochę się te nasze żagle napięły. Oby złapały pełen wiatr, oby dostały takiej naprawdę wielkiej siły. Żebyśmy byli tak jak wszystkie nasze finały, żeby wszystkie kolory tęczy były razem z nami, żebyśmy po raz 28. mogli być razem, a nie dzielić się.

Przypomnijmy, że w wyniku zeszłorocznego finału WOŚP zebrano aż 176 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE: WANDA RUTKIEWICZ 41 LAT TEMU ZDOBYŁA MOUNT EVEREST

Chirurga ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia.

Aby operacje były bezpieczne, skuteczne z najmniejszą ilością powikłań czy też skutków ubocznych potrzebny jest najwyższej klasy i najnowocześniejszy sprzęt. Stanowią one nieodłączny element wyposażenia sal operacyjnych i oddziałów intensywnej terapii. Mowa tu między innymi o lampach i stołach operacyjnych, aparaty do znieczuleń, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe. Pieniądze zebrane podczas finału WOŚP dodatkowo będą spożytkowane również na wyposażenie oddziałów pooperacyjnych – brakuje tam ultrasonografów i echokardiografów.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.