World Travel Show – największe targi turystyki

Przed nami IV edycja targów turystyki World Travel Show. Obędą się od 18 do 20 października w Warszawie. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej w Polsce.

 

World Travel Show

Międzynarodowe targi odbywające się od 18 do 20 października to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży turystycznej w Polsce. Jest to okazja do nawiązania relacji biznesowych, pozyskania nowych klientów, a także odkrycia nieznanych dotąd rynków. Oprócz tego targi to także oferta najciekawszych kierunków turystycznych w kraju i na świecie, atrakcji kulinarnych, degustacji potraw, pokazów strojów narodowych, sztuk walki czy tradycyjnych tańców. To także możliwość uczestnictwa w festiwalu podróżników, spotkaniach z podróżnikami.

Targi turystyki

Formuła targów to połączenie prezentacji dużych i małych firm z konferencjami i spotkaniami branżowymi. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki. Na targach znajdziesz wystawców z takich kategorii jak: turystyka, baza noclegowa, przewoźnicy, zabytki, muzea, portale podróżnicze, szlaki turystyczne, sporty wodne i zimowe. Targi podzielone są na różne działy tematyczne:

  • Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej – prezentacja polskiej i zagranicznej turystyki, podróżnicze inspiracje i spotkania z podróżnikami w ramach festiwalu podróżników
  • Festiwal Kultur Azji – prezentacja Azjatyckiej oferty turystycznej, kulinarnej, pokazy tradycyjnych tańców i strojów czy sztuk walki
  • Strefa Turystyki Leczniczej – prezentacja oferty miejscowości uzdrowiskowych, sanatoriów, SPA, klinik i domów zdrojowych
  • Salon Camper&Caravan – promocja turystyki caravaningowej i zlot caravaningowy
  • Warszawski Salon Jachtowy – promocja polskiej branży stoczniowej
  • Warsaw Skie&Outdoor Show – targi wyposażenia outdoor i sportów zimowych.
Strefa Fana

Jak co roku, World Travel Show przygotowuje liczne atrakcje. Z tego powodu, na targach spotkasz najsławniejszych podróżników, którzy opowiedzą o swoich wyprawach i przygodach. Możesz w Strefie Fana porozmawiać z nimi, napić się herbaty, zrobić zdjęcie czy zdobyć autograf. W tym roku będą to m.in. tacy podróżnicy jak: Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Joanna Pajkowska, Paweł Wach, Aleksander Doba, Karol Wójcicki.

Podsumowując, World Travel Show to wielka impreza turystyczna, która przyciąga pasjonatów małych i dużych podróży. Priorytetem organizatorów jest kreowanie nowego standardu targów turystycznych i integracja branży. Niemniej jednak ważną częścią są spotkania z podróżnikami.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.