„Zmiennopłciowi” skazani wnoszą o przeniesienie do więzień dla kobiet – nie odrzucono żadnego wniosku!

"Zmiennopłciowi" skazani

„Zmiennopłciowi” skazani twierdzą, że jednak identyfikują się jako kobieta, a co za tym idzie – są przenoszeni do zakładów karnych dla kobiet. Brzmi absurdalnie, jednak wszystko to dzieje się za oceanem. Więźniowie ochoczo wykorzystują nowe prawo, dotyczące możliwości zmiany więzienia. Wśród nich jest Michael Williams odsiadujący wyrok za gwałt i morderstwo, który stwierdził, że identyfikuje się jako kobieta. Dziś odsiaduje wyrok w żeńskim więzieniu.

Zmiana prawa

Na początku warto podkreślić, że od 1 stycznia bieżącego roku w Kalifornii działa nowe prawo. Daje ono możliwość zmiany zakładu karnego dla osób, które „identyfikują się z inną płcią”. Co więcej, „zmiennopłciowi”, niebinarni lub interseksualni skazani mogą wybrać sobie formę, w której należy się do nich zwracać. Zgodnie z obowiązującym prawem, osadzonego należy:

umieścić w zakładzie karnym przeznaczonym dla mężczyzn lub kobiet w zależności od indywidualnych preferencji.

Co więcej, prawo to działa niezależnie od anatomii, czyli wystarczy że skazany po prostu powie, że identyfikuje się jako kobieta i wymyśli sobie nowe imię, którym należy się do niego zwracać. To wystarczy, aby przenieść go do zakładu dla kobiet.

ZOBACZ TAKŻE: BABCIA, KTÓRA WYMIERZA KARĘ PEDOFILOM – NIE MA DLA NICH LITOŚCI!

„Zmiennopłciowi” skazani chcą odbywać karę z kobietami

Nowe prawo budzi spore kontrowersje, a z informacji wynika, że osadzeni ochoczo z niego korzystają. Z Los Angeles Times dowiadujemy się, że na ten moment nie odmówiono żadnemu z więźniów. Zatwierdzono 21 przeniesień, a 4 osoby już zmieniły miejsce odbywania kary. 

Nieco ponad 1% więźniów w Kalifornii – czyli 1129 osadzonych – identyfikuje się niebinarni, interseksualni lub zmiennopłciowi – dowiadujemy się z Los Angeles Times.

Wyniki przeprowadzonych badań dają kolejne powody do obaw. Wynika z nich bowiem, że 59% więźniów identyfikujących się z inną płcią doświadczyło przemocy seksualnej ze strony innych osadzonych. Co więcej, w kanadyjskich więzieniach doszło do protestów. Kobiety odbywające kary obawiają się mężczyzn, a niektóre z nich padły już ofiarą napaści. Wśród mężczyzn, którzy nagle stwierdzili, że są kobietami są mordercy, pedofile i gwałciciele. Jednym z nich jest Michael Williams, który lata temu dopuścił się gwałtu, a następnie zabił swoją ofiarę. Dziś przebywa w celi z innymi kobietami.

 

źródło: nczas.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.