Dramatyczne odkrycie na plaży w Afryce. Nie wiadomo, co mogło się stać… [FOTO]

Dramatyczne odkrycie na plaży w Afryce. Odkryto tam ponad 60 martwych delfinów. Wszystko nieopodal stolicy Ghany – mianowicie Akry. Już teraz trwa szczegółowe dochodzenia, co mogło doprowadzić do tak przykrego zjawiska. Niestety, na razie trudno mówić o postępach w śledztwie. Uczeni nie mają jeszcze pewności, co mogło przyczynić się do śmierci tylu osobników. W sieci pojawiły się przygnębiające fotografie z afrykańskiej plaży, na których widać skalę całego zjawiska.

Dramatyczne odkrycie na plaży w Afryce. Nie wiadomo, co mogło się stać – naukowcy bezradnie rozkładają ręce

Mrożące krew w żyłach odkrycie na plaży w Afryce. Zdumiewające obrazki byli zmuszeni oglądać ludzie, którzy w ostatnich dniach przechadzali się po wybrzeżach nieopodal stolicy Ghany – mowa o Akrze. Właśnie tam odkryto ponad 60 martwych delfinów. Jak na razie nie wiadomo, co mogło doprowadzić do tak przykrego zdarzenia i śmierci tylu osobników jednocześnie. Naukowcy już badają sprawę i co więcej – mają nawet wstępne hipotezy.

delfiny

Pierwsze oględziny nieżywych zwierząt nie wykazały żadnych ran oraz innego typu uszkodzeń na ich ciałach. W normie pozostaje także barwa oraz temperatura wody, w której zwierzęta pływały. Mimo to pobrano próbki wody oraz fragmenty martwych zwierząt do analizy. O tym fakcie poinformowała Komisja Rybołówstwa Ghany. Pojawia się jednak kolejny problem…

ZOBACZ TAKŻE: NAGRANIE PRZERAŻAJĄCEGO ZWIERZĘCIA PODBIJA SIEĆ! TEN MATERIAŁ WPRAWIA W OSŁUPIENIE. LUDZIE ZASTANAWIAJĄ SIĘ, CO TAK NAPRAWDĘ NAGRANO [WIDEO]

Ostrzeżenie lokalnych władz – nie należy jeść martwych ryb i delfinów leżących na plaży

Ze względu, iż nie wiadomo jeszcze, co tak naprawdę doprowadziło do tragedii – miejscowe władze ostrzegają mieszkającą w okolicy ludność. Chodzi o to, aby ludzie nie jedli znalezionych na brzegu martwych ryb oraz delfinów. A jak się okazuje, część delfinów już teraz została zabrana z plaży przez postronne osoby. Za wszystkim prawdopodobnie stoją ludzie, którzy pragną sprzedać mięso delfinów. Nie wiadomo jednak, jakie skutki może przynieść jego spożycie.

Co mogło doprowadzić do śmierci ponad 60 delfinów? Jest kilka hipotez

Wiele osób zachodzi w głowę, co tak właściwie mogło się stać na plaży nieopodal stolicy Ghany. Za jedną z możliwych przyczyn tragedii podaje się nagłą zmianę ciśnienia, czyli barotraumę. Powodować mogą ją choćby trzęsienia ziemi występujące pod wodą, lub erupcje wulkanów. Podobne skutki może przynieść detonacja materiałów wybuchowych pod wodą.

Portal o2.pl przypomina, że podobne przypadki obserwowane były też w ubiegłych latach. Wtedy nieopodal wyspy Mauritius odkryto 52 martwe delfiny, natomiast na plażach Mozambiku aż 111 nieżywych okazów.

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.