Złe wieści ze Słowacji. Chodzi o pandemię, sprawa dotyczy też Polski

złe wieści ze słowacji

Złe wieści ze Słowacji! Najnowsze informacje, które napływają z tego kraju, nie są zbyt optymistyczne. Wszystko rzecz jasna tyczy się koronawirusa. Pandemia nie oszczędziła naszych południowych sąsiadów. Niestety jednak, na wszystkim ucierpi także Polska. Mowa tutaj o zamknięciu niewielkich przejść granicznych polsko-słowackich. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się tam COVID-19 i jego przeróżnych, nowych wariantów. To jednak nie koniec. Szczegółowe, bardzo ważne w kontekście przejazdu przez polsko-słowacką granicę informacje, prezentujemy poniżej. Czy u naszych sąsiadów jest aż tak źle?

Złe wieści ze Słowacji. Chodzi o pandemię koronawirusa, sprawa dotyczy także Polski!

Słowacja podejmuje kolejne bardzo odważne posunięcia w kontekście walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19! Z zagranicy docierają niezbyt dobre wieści. Tamtejszy rząd postanowił, że konieczne będzie całkowite zamknięcie niektórych przejść granicznych. Mowa o kilkunastu mniejszych. Do tego na pozostałych, otwartych, spodziewane są większe kontrole.

Wszystko ma za zadanie nieco powstrzymać znów przybierającą na sile liczbę dobowych zakażeń. Koronawirus nadal nie odpuszcza. Nową strategię walki z COVID-19, słowacki rząd ogłosił w piątek i opiera się ona właśnie głównie na ruchu na granicach kraju. Poprzez zamknięcie mniejszych przejść granicznych i wzmożenie kontroli na większych, otwartych – Słowacy chcą ograniczyć wpuszczanie do kraju potencjalnie zakażonych. Ponadto chodzi o powstrzymanie innych, bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: EBOLA – CORAZ GORSZA SYTUACJA! „JESTEŚMY BARDZO ZANIEPOKOJENI”. ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA WKRACZA DO AKCJI. W AFRYCE KOLEJNE ZGONY I ZAKAŻENIA PO POGRZEBIE ZMARŁEJ NA EBOLĘ

Kwarantanna i wymagany test dla przyjeżdżających do kraju

Jak podaje o2.pl, Słowacy, którzy wrócą spoza granic kraju, zobowiązani są do odbycia dwutygodniowej kwarantanny. Jest jednak możliwość, aby skrócić ją do 8 dni – do tego potrzebny będzie jednak test PCR. Ponadto zaleca się, aby obywatele Słowacji jednak nie opuszczali granic swojego kraju. Wyjątek stanowią jedynie sytuacje naprawdę wyjątkowe.

Pierwsze przejścia zamknięte miały zostać już w poniedziałek o 6 nad ranem. W o2.pl czytamy, że nieczynne będą następujące przejścia graniczne między Polską a Słowacją:

Radoszyce-Palota, Ożenna-Niżna Polianka, Muszynka-Kurov, Leluchów-Czircz, Szczawnica-Lesnica, Niedzica-Lysa nad Dunajcom, Łysa Polana-Tatranska Javorina, Chochołów-Sucha Hora, Winiarczykówka-Bobrov oraz Ujsoły-Novot.

Poza granicami z Polską, inne zasady będą panować także na przejściach granicznych w Słowacji z innymi krajami.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.