Ebola: coraz gorsza sytuacja! „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni” – WHO wkracza do akcji

ebola coraz gorsza sytuacja

Ebola: coraz gorsza sytuacja w Gwinei! Wysoce śmiertelna choroba znów zaczyna zbierać żniwo w Afryce. Czy grozi nam kolejna niebywale groźna epidemia? Już same słowa Remy Lamaha, ministra zdrowia Gwinei, nie brzmią zbyt optymistycznie – „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni”. W krótkim czasie zmarły już cztery osoby zakażone ebolą. O kolejnych przypadkach zakażeń informuje natomiast Międzynarodowa Organizacja Zdrowia. WHO powoli wkracza do akcji i zapowiada pomoc w walce z niebezpieczną zarazą.

Ebola: coraz gorsza sytuacja! „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni” – słowa ministra zdrowia Gwinei budzą grozę

Czy grozi nam kolejna bardzo groźna, ale jeszcze bardziej śmiercionośna epidemia? Bardzo złe informacje docierają z Afryki, gdzie znów dała o sobie znać ebola. Ta niezwykle zaraźliwa choroba jest również wysoce śmiertelna. Najnowsze wieści mówią o kolejnych zgonach w Gwinei. Tam w ostatnim czasie z powodu eboli zmarły już cztery osoby. Mało tego – o kolejnych zakażeniach w regionie informuje WHO. Światowa Organizacja Zdrowia już teraz poważnie i z niepokojem przygląda się temu, jak rozwija się sytuacją związana z ebolą w Afryce.

Grozę budzą także słowa Remy Lahama, ministra zdrowia Gwinei – „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni”. To nie może dziwić. Jak szczegółowo podaje portal RMF24.pl, dwa zgony spowodowane ebolą odnotowano w sub-prefekturze Goueke, a kolejne dwa w mieście Nzerekore.

ZOBACZ TAKŻE: NAJMAN ZNOWU TO ZROBIŁ! TYM RAZEM WSZYSTKO MIAŁO MIEJSCE W JEGO POŻEGNALNEJ WALCE Z TAKSÓWKARZEM ZE SZCZECINA. WSTYDLIWA PORAŻKA

Pogrzeb źródłem wielu zakażeń? Zaczęło się od pochówku zmarłej na ebolę pielęgniarki z Goueke

Jak czytamy w portalu RMF24.pl, kilka nowych zakażeń przyniósł pogrzeb zmarłej właśnie z powodu eboli pielęgniarki z Goueke. Kobietę pochowano 1 lutego, a po uroczystościach żałobnych osiem osób miało objawy eboli. Zalicza się do nich wymioty, biegunkę oraz krwawienie. Ze wspomnianej ósemki, aż 3 osoby zmarły. Cztery natomiast poddano hospitalizacji w Nzerekore.

Nastroje w regionie gdzie wystąpiły zakażenia są bardzo niespokojne. Niebawem ma mieć miejsce spotkanie kryzysowe – tam odbędą się stosowne narady, co należy zrobić tym razem, aby skutecznie powstrzymać epidemię.

Do całej sprawy odniósł się też dyrektor generalny WHO, który potwierdził, że trwają badania potwierdzające zagrożenie spowodowane ebolą:

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.