Złe informacje. To nas czeka na Boże Narodzenie w tym roku…

złe informacje

Złe informacje. To nas czeka na Boże Narodzenie w tym roku! Nim się obejrzeliśmy, już weszliśmy w grudzień. To miesiąc, który większości osób kojarzy się przede wszystkim z zimą i świętami. Jednakże, w Polsce w ostatnich latach białe święta to rzadkość. Jak natomiast będzie w tym roku? Pierwsze prognozy są już znane. Wiele osób będzie zdecydowanie zawiedzionych. Czy tegoroczne święta spędzimy w otoczeniu śniegu?

Złe informacje. To nas czeka na Boże Narodzenie w tym roku…

Nim się obejrzeliśmy zaczął się grudzień – oznacza to, że weszliśmy w okres meteorologicznej zimy. Co jednak ciekawe, w wielu miejscach kraju pierwszego śniegu uświadczyliśmy już w listopadzie. Jak natomiast będą wyglądać kolejne tygodnie? I najważniejsze – czy jest jakakolwiek szansa na białe, śnieżne święta? W ostatnich latach niestety nie było to regułą. Mało tego, trzeba nawet przyznać, że śnieżne święta są ostatnio raczej rzadziej spotykane. Czy w 2022 roku tendencja się odwróci?

Cóż, niestety przewidywania nie są zbyt optymistyczne dla osób, które uwielbiają śnieżny, świąteczny klimat. Wstępną prognozę pogody na okres Bożego Narodzenia przedstawił Fakt. Na o2.pl cytowana jest jej treść, która brzmi w sposób następujący – czy na święta będzie śnieg?

Małe szanse (choć są). Raczej na to nie liczmy. Temperatura zapowiada się wystarczająco zimowa, lecz opadów śniegu widać w przewidywaniach meteo tyle, co kot napłakał.

Wygląda więc na to, że marzenia o śnieżnej aurze trzeba odłożyć przynajmniej do przyszłego roku. Dalej zdradzono więcej szczegółów:

Gdy spojrzeć na ten sam 5-tygodniowy model (ECMWF), zakłada on 8 do 13 cm śniegu na przestrzeni całego tygodnia (tylko na południu w tygodniu przedświątecznym ok. 20 cm, ale to też opad przewidziany w całości na siedem dni). No chyba, że śnieg spadnie 24 grudnia…

ZOBACZ TAKŻE: Nagranie z potrąceniem motocyklisty przez Jerzego Stuhra. Fakt pokazał materiał [WIDEO]

Do Polski zbliża się siarczysty mróz. Gdzie i kiedy będzie najzimniej?

W naszym kraju już na dniach może być bardzo zimno. Na Twitterze IMGW czytamy, że siarczyste mrozy nadejdą nad obszar Polski w ciągu dwóch tygodni. Najzimniej będzie w północo-wschodniej części kraju.

źródło: Fakt, o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.