Zjeżdżali na nartach w… galerii handlowej! Tym sposobem wyśmiali obostrzenia

Zjeżdżali na nartach

Do nieprawdopodobnej sytuacji doszło w m.in. Kielcach, Katowicach czy Rybniku. Miejscowi narciarze zjeżdżali na nartach po schodach ruchomych w galeriach handlowych. Ich nietypowe poczynania to forma protestu i chęć wyśmiania panujących obostrzeń. Kieleckie Towarzystwo Narciarskie uważa, że decyzje rządu są nieprzemyślane. Zamykanie stoków i otwieranie galerii nie ma ich zdaniem sensu. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Zjeżdżali na nartach w… galerii handlowej!

Narciarze z Kielc nie zgadzają się z restrykcjami wprowadzonymi przez rząd. Nie kryją swojego oburzenia, dlatego zdecydowali się na bardzo nietypową akcję. W ramach protestu postanowili zjeżdżać na nartach ze schodów ruchomych, znajdujących się w galerii handlowej „Korona”. O swoich poczynaniach poinformowali za pośrednictwem Facebooka.

Pierwsze otwierają się nie stoki, a galerie, więc możecie szykować narty i widzimy się jutro (1 lutego) w Galerii KORONA godz. 18.00 na poziomie „0” przy schodach ruchomych. Licencje PZN/FIS nie są obowiązkowe, przydatne będą za to rurki do połowy łydki i kurtki z dekoltem w serek. Planujemy 2 linie: jedna z górki, druga pod górkę, w zależności od kierunku operowania ruchomych schodów – czytamy w jednym z postów.

Pierwsze otwierają się nie stoki, a galerie, więc możecie szykować narty i widzimy się jutro (1 lutego) w Galerii KORONA…

Opublikowany przez KTN PUCH Kieleckie Towarzystwo Narciarskie Niedziela, 31 stycznia 2021

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA ZIMOWA WYPRAWA NA K2 – POLKA W SKŁADZIE DRUŻYNY!

Stoki zamknięte, ale galerie otwarte więc jeździmy po ruchomych schodach (Kielce 1.02.2021 Galeria Korona).

Opublikowany przez Jarona Plecha Poniedziałek, 1 lutego 2021

 

Co więcej, fani śnieżnych sportów zjawili się także w galerii w Katowicach czy Rybniku. Narciarze ubrani w zimowe stroje, gogle i z kijkami w ręku ruszyli do galerii, aby tam realizować swoje pasje.

Jeździmy w galerii po schodach, bo zamknięte zostały stoki narciarskie. Dzisiaj zostały otwarte galerie handlowe, to bardzo dobrze. Nie chciałbym, aby to było odebrane, że skoro my nie możemy, to dlaczego oni mogą pracować – mówił Dominik Łaciak, który relacjonował wydarzenie na Facebooku.

 

źródło: facebook.com, faktykielce24.pl, dziennikzachodni.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.