Obostrzenia: rząd pod koniec tygodnia ma ogłosić bardzo ważną decyzję!

obostrzenia

Obostrzenia: rząd pod koniec tygodnia ma ogłosić bardzo ważną decyzję! Chodzi o kolejne poluzowanie panujących obecnie restrykcji, które – przypominamy – z wyjątkiem zamknięcia galerii handlowych i galerii sztuki oraz muzeów, przedłużono do 14 lutego. Która branża będzie mogła w końcu odetchnąć z ulgą? Czy przy okazji rządzący zdecydują się na luzowanie kolejnych obostrzeń?

Obostrzenia: rząd pod koniec tygodnia ma ogłosić bardzo ważną decyzję dla przedsiębiorców. Nieoficjalnie wiadomo o co chodzi!

Napięta sytuacja w Polsce trwa – chodzi o przedłużające się koronawirusowe restrykcje, które wciąż się utrzymują. Obecne, mimo zdawałoby się opanowanej już liczby nowych dziennych zakażeń, przedłużono aż do 14 lutego. Rząd od początku trwającego miesiąca zdecydował się jedynie otworzyć centra handlowe, galerie sztuki i muzea. Nadal, ku rozpaczy wielu przedsiębiorców, zamknięte pozostają między innymi restauracje, hotele, stoki i wyciągi narciarskie oraz siłownie i kluby fitness. Wygląda jednak na to, że niebawem powinno to ulec kolejnym zmianom. Decyzja ogłoszona może być jeszcze nawet pod koniec trwającego tygodnia.

O bardzo interesujących doniesieniach informuje portal RMF24.pl. To właśnie dziennikarze RMF niedawno przedzieli, że rząd otworzy centra handlowe. Teraz informatorzy portalu donoszą, że jeszcze przed końcem trwającego tygodnia, rząd może ogłosić, że otwiera hotele. Choć ostatecznej decyzji nadal brak, właśnie to jest aktualnie najbardziej rozważane. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, co jest niemal przesądzone – hotele otworzą się dokładnie 14 lutego.

ZOBACZ TAKŻE: MANEWRY ZIMA 20 ZAKOŃCZONE KLĘSKĄ? ZDUMIEWAJĄCE PRZECIEKI POCHODZĄCE OD INFORMATORÓW. KAPITULACJA STOLICY W CIĄGU KILKU DNI? SPRZECZNE SŁOWA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY

Co z restauracjami i klubami fitness oraz siłowniami?

Nie wiadomo natomiast jaka będzie najbliższa przyszłość restauracji oraz klubów fitness i siłowni. Co jednak ciekawe, wraz z otwarciem hoteli, rząd rozważa kolejne rozszerzenia w kontekście otwierania edukacji. Możliwe zatem, że do szkół powrócą kolejni uczniowie.

Sytuacja z hotelami zależna jest także od tego, co słychać za granicami naszego kraju. Dziś w Polsce odnotowano 4326 nowych zakażeń, 253 zgony, 4760 wyzdrowień oraz 54 812 nowych szczepień.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.