Kolejna zimowa wyprawa na K2 – Polka w składzie drużyny!

zimowa wyprawa na K2

Kolejna zimowa wyprawa na K2! Grupa himalaistów postanowiła powtórzyć wyczyn Nepalczyków z 16 stycznia i podbić szczyt K2. W składzie wyprawy jest także Polka – Magdalena Gorzkowska. Atak szczytowy zaplanowany jest na noc z 4 na 5 lutego. Himalaistów koordynować będzie Seven Summit Treks.

Kolejna zimowa wyprawa na K2

16 stycznia doszło do niesamowitego wydarzenia, które poruszyło cały świat. Dziesięciu Nepalczyków po raz pierwszy w historii zdobyło szczyt K2 zimą. W wyprawie udział wzięli: Nirmal Purja, Gelje Szerpa, Mingma David Szerpa, Mingma G, Sona Szerpa, Mingma Tenzi Szerpa, Pem Chhiri Szerpa, Dawa Temba Szerpa, Kili Pemba Szerpa i Dawa Tenjing Szerpa. Ponadto Nirmal Purja zdobył szczyt nie korzystając z butli tlenowej. Przypomnijmy, że K2 to drugi pod względem wysokości szczyt na Ziemi. Uznany jest za najniebezpieczniejszy i najtrudniejszy do zdobycia ośmiotysięcznik.

Warto również dodać, że pierwsza zimowa wyprawa na K2 miała miejsce w 1987/1988, a cała wyprawa kierowana była przez Polaka – Andrzeja Zawadę.

Kolejna zimowa wyprawa na K2! Międzynarodowa grupa himalaistów zdecydowała się powtórzyć wyczyn Nepalczyków. Co więcej, w składzie wyprawy jest Polka – Magdalena Gorzkowska.

Przed nami okno pogodowe. To kilka dni pozwalających na atak szczytowy, więc jestem zdecydowana, żeby je wykorzystać. Kolejnego może już nie być, bo później prognozy są coraz gorsze – powiedziała Polka tuż przed wyruszeniem w wyprawę.

Gorzowska poinformowała również, że planowo w noc z 3 na 4 lutego będą atakować szczyt.

Ruszamy w górę !
Mój team + zagraniczni wspinacze + Szerpowie.
Liczy się tylko bezpieczny powrót! 🙏🙏🙏 Trzymajcie kciuki !

https://maps.findmespot.com/s/JCPZ

#GorzkowskaInPostK2winter

Opublikowany przez Magdalena Gorzkowska – Szczyt Twoich Możliwości Wtorek, 2 lutego 2021

ZOBACZ TAKŻE: FILM Z WEJŚCIA NA SZCZYT K2 – W SIECI POJAWIŁO SIĘ NIESAMOWITE NAGRANIE!

Trzymamy kciuki!

 

źródło: rfm24.pl, facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.