Zdumiewające nagrania z Niemiec. Anomalia pogodowa, 70 metrów wysokości [WIDEO]

zdumiewające nagrania z niemiec

Zdumiewające nagrania z Niemiec. Anomalia pogoda, 70 metrów wysokości. Na zachodnie Niemiec przez kilka mniejszych miejscowości przeszła ogromna trąba powietrzna. Jak czytamy w RMF24.pl, zniszczeniu uległo nawet 50 domów, a najbardziej ucierpiała miejscowość Marpingen. W sieci pojawiło się sporo materiałów wideo, na których doskonale widać niszczycielskie tornado. Niezwykłe obrazki zobaczycie w dalszej części tekstu.

Zdumiewające nagrania z Niemiec. Anomalia pogodowa, aż 70 metrów wysokości [WIDEO]

Świadkami niesłychanych obrazków byli wczoraj mieszkańcy zachodnich Niemiec. Przez tamten region kraju przeszło wielkie, niszczycielskie tornado. Jak podają media na całym świecie, trąba powietrzna miała aż 70 metrów wysokości. Lej przeszedł przez kilka miejscowości na zachodzie kraju, jednak najbardziej ucierpiała miejscowość Marpingen, która liczy około 3 tysiące mieszkańców. W RMF24.pl czytamy, że zniszczeniu uległo około 50 domów.

O wszystkim pisał między innymi Bild:

Zaczęło się od burzy i ulewnego deszczu. Niedługo później utworzyło się tornado.

W sieci nie zabrakło też przerażających relacji osób, które były świadkami wielkiego tornada:

Drzewa łamały się, przewracając na domy, drogi, tory kolejowe. Zrywały się całe dachy domów, cegły latały w powietrzu, ludzie w panice uciekali na zewnątrz.

Na Twitterze nie brakuje mocnych nagrań prezentujących potęgę żywiołu.

ZOBACZ TAKŻE: Szokująca decyzja władz Kataru. Kibice wściekli, wszystko na 2 dni przed mundialem

Na szczęście nikt nie został ranny – jedynie duże straty materialne

Jak podają niemieckie źródła, w wyniku trąby powietrznej na szczęście nikt nie został ranny. Tak jak jednak wcześniej wspominano, tornado zniszczyło około 50 domów. Wielu osobom nie pozwolono wrócić do ich posiadłości ze względu na niepewny stan budowli.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.