Szokująca decyzja władz Kataru. Kibice wściekli, wszystko na 2 dni przed mundialem

szokująca decyzja władz kataru

Szokująca decyzja władz Kataru. Na zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem wielkiego piłkarskiego święta w tym kraju, dużo wskazuje na to, że kibice obecni na stadionach nie napiją się piwa. Ostatnie doniesienia wskazują, że Katarczycy w ostatniej chwili chcą zmienić zasady, na które wcześniej się zgodzili. Wywołało to wściekłość kibiców, ale nie tylko. Mianowicie, bardzo ostro zareagowali także sponsorzy mundialu. Warto wspomnieć, że jednym z nich jest znana marka piwa – Budweiser.

Szokująca decyzja władz Kataru. Kibice wściekli, wszystko na 2 dni przed mundialem

Im bliżej mundialu w Katarze tym więcej kontrowersji wychodzi na światło dzienne. Swego czasu dużo mówiło się o zakazie spożywania alkoholu, który miał obowiązywać kibiców w Katarze. Później ustalono, że piwo sprzedawane będzie podczas meczów, na krótko przed nimi oraz chwilę po nich. W ostatniej chwili władze w Katarze próbują jednak to zmienić i całkowicie zakazać możliwości spożywania alkoholu podczas trwania meczów. Jak łatwo się domyślić, bardzo nie spodobało się to kibicom. Oburzeni są także sponsorzy Mistrzostw Świata. Jednym z nich jest bowiem popularna marka piwa Budweiser.

O doniesieniach na temat forsowania przez Katar zakazu spożywania alkoholu podczas meczów, jako jeden z pierwszych informował The Times. Teraz wszystko potwierdzili przedstawiciele Budweisera.

ZOBACZ TAKŻE: Tak wyglądają pokoje dla kibiców w Katarze. Nie zgadniecie ile kosztuje doba [WIDEO]

Namioty piwne przenoszone do mniej widocznych miejsc poza stadionami?

Serwis sport.tvp.pl podaje, że na miejscu zauważono przenoszenie namiotów piwnych do mniej widocznych miejsc poza stadionami. Wygląda więc na to, że coś rzeczywiście jest na rzeczy. Rodzi to jednak wielkie problemy nie tylko dla sponsora, ale także dla FIFA. Według medialnych doniesień, spółka związana z browarem wspiera FIFĘ kwotą rzędu 75 milionów dolarów. Co zatem będzie z umową, jeżeli piwo rzeczywiście zniknie ze stadionów?

źródło: sport.tvp.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.