„Zbudowałem reaktor jądrowy w garażu” – panika w Ohio

Zbudowałem reaktor

„Zbudowałem reaktor jądrowy w garażu” – powiedział mężczyzna, który zadzwonił na telefon alarmowy. Ponadto dodał, że podczas budowy odniósł obrażenia i potrzebuje pomocy. W Ohio wybuchła ogromna panika, a mieszkańców dzielnicy Northwest miasta Columbus ewakuowano.

Ewakuowano całą okolicę

Do niepokojących wydarzeń doszło w dzielnicy Northwest w mieście Columbus – stolicy stanu Ohio. Mężczyzna zadzwonił na telefon alarmowy informując: „Zbudowałem reaktor jądrowy w garażu”. Zgłoszenie stało się jeszcze bardziej dramatyczne, kiedy dodał, że odniósł obrażenia po awarii reaktora, jest poparzony i pilnie potrzebuje pomocy.  W Northwest przystąpiono bezzwłocznie do ewakuacji całej okolicy. Strażacy relacjonują, że była również mowa o falach alfa i akceleratorze cząsteczek. Obawiano się, że doszło do wytworzenia promieniowania.

Szybka reakcja służb

Oddziały ratunkowe zjawiły się na miejscu bardzo szybko. Ewakuowano ludzi z całej okolicy. Ponadto przybyły służby badające poziom promieniowania oraz oddział antyterrorystyczny. Mężczyznę dzwoniącego na numer alarmowy 991 szybko przetransportowano do szpitala. Tam ma być poddany ocenie psychiatrycznej. Władze badają sprawę, ale uważają, że poszkodowany nie miał żadnych złych zamiarów. Szef oddziału straży pożarnej w Columbus stwierdził, że nie wierzą, iż mężczyzna próbował wyrządzić komukolwiek krzywdę.

Na ten moment nie ma informacji dotyczących tego, co dokładnie znajdowało się w garażu. Po kilku godzinach trwania akcji strażacy zwolnili ewakuowanych ludzi do domów.

ZOBACZ TAKŻE: BRYTYJKA PRZEŻYŁA SZEŚCIOGODZINNE ZATRZYMANIE PRACY SERCA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.