Katechetka na lekcji religii rozdawała figurki płodów

Katechetka

Katechetka na lekcji religii rozdawała figurki płodów. Wydarzenia miały miejsce w jednej ze szkół w Bydgoszczy. Na jednej z grup na Facebooku internautka opublikowała zdjęcia woreczka, w którym znajdował się płód oraz wizytówka Bractwa Małych Stópek.

Figurki rozdawano po obejrzeniu filmu „Nieplanowane”

Na jednej z facebookowych grup internautka opublikowała zdjęcie figurki, którą katechetka rozdawała dzieciom na lekcji religii. Sytuacja miała miejsce w jednej z bydgoskich szkół. Figurki przypominają płód, a do tego dołączono wizytówki Bractwa Małych Stópek. Ponadto, nauczycielka religii wręczyła je dzieciom zaraz po obejrzeniu filmu „Nieplanowane”.

Dodatkowo, autorka zdjęć zakomunikowała, że podczas lekcji religii trwał wykład dotyczący aborcji. Katechetka miała powiedzieć uczniom, że z abortowanych płodów robi się kosmetyki.

Na wizytówce dołączonej do figurki widniał napis: „W 10 tygodniu życia płodowego dziecko osiąga nawet 5 cm. Ukształtowane są rączki i nóżki, działają wszystkie organy. Na palcach widać linie papilarne i paznokcie. Dziecko reaguje na bodźce zewnętrzne, odczuwa podstawowe smaki oraz ból. Częstym odruchem jest ssanie palca.”

 

ZOBACZ TAKŻE: AUTOBUS DLA BEZDOMNYCH – MPK WE WROCŁAWIU URUCHAMIA NOWĄ LINIĘ 

Bractwo Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek powołano do życia 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. Jest to data jedynie formalnego zatwierdzenia działań organizacji, którą tworzą osoby od wielu lat. Są zaangażowane na rzecz obrony wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Początkowo ich głównym celem, była organizacja Marszu dla Życia w Szczecinie oraz promocja duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obecnie działania Fundacji mają znacznie szerszy zakres – obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, a ponadto kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko.

Fundacja Małych Stópek w odróżnieniu od Bractwa, stanowi strukturę formalną. Nazwa Bractwa, a później i Fundacji Małych Stópek, została zaczerpnięta od międzynarodowego symbolu obrońców życia na całym świecie – stópek dziecka w 11 tygodniu życia prenatalnego w jego naturalnych rozmiarach. Celem bractwa jest integracja środowiska obrońców życia – tych indywidualnych, jak i działających wspólnie w organizacjach Pro-Life – aby wspólnymi siłami formować i edukować zarówno siebie nawzajem, jak i kształtować opinie publiczną.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.