Zawalenie się centrum handlowego w Meksyku. Zobacz wideo!

Nowo otwarte centrum handlowe w stolicy Meksyku runęło w ułamku sekundy. Nie wiadomo co było przyczyną zawalenia części budynku. Akcja ewakuacyjna została przeprowadzona w błyskawicznym tempie. Zobacz nagranie, na którym zostało ujęte zawalenie się centrum handlowego w Meksyku!

Galeria handlowa runęła

Całe zdarzenie miało miejsce w stolicy Meksyku. Centrum handlowe Artz Pedregal, które powstało kilka miesięcy wcześniej, w przeciągu kilku sekund runęło na otaczającą ulicę. Początkowo zaczęły pękać szyby, co było dla służb znakiem ostrzegawczym. Bardzo szybko przeprowadzono akcję ewakuacyjną. Podobnie zamknięto także jezdnię w bezpośredniej okolicy. Zawalenie się centrum handlowego nie spowodowało szczęśliwie niczyjej śmierci. Nikt z obecnych nie został też ranny.

Ludzie wyszli w ostatniej chwili

Początkową zapowiedzią zawalenia się centrum handlowego w Meksyku były stopniowo pękające szyby. Zauważono też rozszczelnienie pomiędzy częściami budynku. Ewakuacja rozpoczęła się w porę, ludzie opuścili centrum handlowe na 5 minut przed jego runięciem! Nagranie z tego szokującego zdarzenia można zobaczyć poniżej.

Zawalenie się centrum handlowego: nikomu nic się nie stało

Dzięki przeprowadzonej sprawnie akcji ewakuacyjnej nikt z klientów i pracowników nie ucierpiał. Nie wiadomo jednak co było bezpośrednią przyczyną tego zdarzenia. Wszystkie decyzje dotyczące dopuszczenia do użytku centrum handlowego wydano prawidłowo. Eksperci przypuszczają, że powodem mogło być osunięcie się podłoża oraz błędy konstrukcyjne. Kilkupiętrową galerię handlową usytuowano też w bardzo bliskiej odległości od zbiornika na wodę deszczową.

Zawalenie się sufitu galerii w Rzeszowie

Zdarzenie, w którym również doszło do uszkodzenia konstrukcji miało miejsce w Rzeszowie w roku 2018. W galerii handlowej zawalił się sufit jednego ze sklepów. Nic nie zapowiadało tej katastrofy, więc nie było możliwości ewakuowania klientów wcześniej. W wyniku tego zdarzenia ucierpiało aż 7 osób, z czego 6 wymagało pilnej hospitalizacji. Po tym incydencie podjęto decyzję o ewakuacji całego centrum handlowego. Jak się okazuje, nie był to pierwszy przypadek zawalenia się sufitu w Rzeszowskiej galerii. Kilka miesięcy wcześniej na głowy odwiedzających runął sufit w jednej z sal kinowych! W tamtym zdarzeniu nikt jednak nie ucierpiał.