Zastrzelono zebrę. Uciekła z cyrku, spowodowała wypadek

zastrzelono zebrę

Zastrzelono zebrę. Zwierzę zbiegło z cyrku w Niemczech, następnie wystraszone wbiegło na autostradę. Spowodowało wypadek i nadal uciekało. W końcu na jego trop wpadli niemieccy policjanci, którzy ostatecznie użyli broni palnej. Zebry nie udało się uratować. Po raz kolejny zawrzało w środowiskach przeciwnym występom zwierząt na cyrkowych arenach.

Zastrzelono zebrę. Uciekła z cyrku, spowodowała wypadek

Zwierzęta w cyrkach od jakiegoś czasu budzą spore kontrowersje wśród wielu środowisk. Przeciwnicy zwierząt w cyrkach argumentują swoje zdanie tym, że są one tam bite, zmuszane do przeróżnych nienaturalnych dla nich czynności, oraz mają złe warunki bytowe. Sytuacja, która miała miejsce w Niemczech, jest kolejnym kamyczkiem do ogródka cyrków. Zbiegły bowiem stamtąd dwie zebry. Jedno ze zwierząt udało się odłowić, natomiast drugie przez pewien czas stawało się nieuchwytne. Zebra w końcu udała się na autostradę, gdzie doprowadziła do wypadku. Policjanci, którzy wreszcie do niej dotarli – zastrzelili ją.

ZOBACZ TAKŻE: NIEDŹWIEDZIE OPANOWAŁY TATRY! WŁADZE WALCZĄ ZE ZWIERZĘTAMI, A TE SCHODZĄ NAWET DO MIAST

Cyrki nadal budzą kontrowersje

Cyrki wciąż budzą niemałe kontrowersje. Nawet w Polsce można zaobserwować wyraźny ruch, który przeciwstawia się tejże formie rozrywki. Chodzi przede wszystkim o zwierzęta. Mało tego – w wielu miastach w których zapowiadany jest cyrk, niszczone są plakaty zapraszające na wydarzenia. Powstaje też wiele wydarzeń w portalu Facebook, które namawiają do bojkotu tego rodzaju widowisk.

źródło zdjęcia: dw.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.