Niedźwiedzie opanowały Tatry! Podchodzą nawet do miast

niedźwiedzie

Niedźwiedzie opanowały Tatry! Te mogące być bardzo niebezpieczne dla człowieka zwierzęta, w tym roku uderzyły z ogromną siłą. Liczba spotkań z nimi już teraz staje się rekordowa. Co więcej, zapuszczają się one nawet w okolice miast. Z problemem walczą specjaliści z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odstraszają niedźwiedzie, aby te wiedziały, której granicy nie powinny przekraczać.

Niedźwiedzie opanowały Tatry! Zwierzęta pojawiają się już nawet w miastach

Spotkanie z niedźwiedziem w górach? Z pewnością wielu na samą myśl o takim zajściu, może poczuć szybsze bicie serca oraz uczucie gęsiej skórki. Fakty są takie, że w Tatrach w tym roku – i to zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie – niedźwiedzi jest rekordowo dużo. Do spotkań z nimi na szlakach turystycznych dochodzi zdecydowanie częściej, niż dotychczas. Gdyby tego było mało, zwierzęta podchodzą już nawet do miast, w tym do samego Zakopanego. Portal rmf24.pl podaje, że tylko w zeszłym tygodniu, specjaliści z Tatrzańskiego Parku Narodowego odłowili z miasta aż 4 samice niedźwiedzi, które przyprowadziły tam swoje młode. Często szukają tam pożywienia – choćby w koszach na śmieci.

ZOBACZ TAKŻE: POLSCY SIATKARZE NIE ZWALNIAJĄ TEMPA! TERAZ RYWALIZUJĄ W PUCHARZE ŚWIATA I JUŻ WYGRYWAJĄ!

Niedźwiedzią zakłada się nadajniki GPS, aby skutecznie zapobiegać ich przedostawaniu się do miast

Osoby które odławiają niedźwiedzie, wyposażają je w specjalne nadajniki GPS. Dzięki temu wiadomo, kiedy dane osobniki zbliżają się do miast. Wszystko przez to, aby znały one swoje granice i nie ingerowały w życie ludzi, zwłaszcza w miastach. Spotkania z niedźwiedziami mogą być bowiem niebezpieczne. 

Osobniki odstraszane przez służby są natomiast za pomocą światła, dźwięków czy nawet gumowych kul, które jednak w żadnym wypadku nie stanowią zagrożenia dla tychże zwierząt.

źródło zdjęcia: youtube.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.