Zaśnięcie za kierownicą z perspektywy tirowca [WIDEO]

zaśnięcie za kierownicą

Zaśnięcie za kierownicą z perspektywy tirowca – wyobrażaliście sobie kiedyś, jak tak naprawdę to wygląda? W sieci opublikowano szokujące nagranie, pokazujące właśnie taką sytuację. Wideo bije rekordy popularności i z pewnością może dać do myślenia wielu kierowcom – nie tylko pojazdów ciężarowych, ale też osobowych. Skutki wsiadania „za kółko” podczas gdy nie jesteśmy wystarczająco wypoczęci, mogą okazać się tragiczne. Całe zajście można obejrzeć poniżej.

Zaśnięcie za kierownicą z perspektywy tirowca – w sieci ukazało się wideo pokazujące skutki takiego zajścia

W czasie pandemii koronawirusa, ze względu na różnego rodzaju obostrzenia, ruch na drogach wyraźnie zmalał. Teraz jednak, gdy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, natężenie ruchu także powraca do stanu sprzed ogłoszenia epidemii – także w naszym kraju. Sytuacja, o której mowa, miała jednak miejsce poza granicami Polski. Mocne nagranie pojawiło się w portalu Liveleak.com.

Początkowo nic nie wskazywało na dramat, który miał niebawem się rozegrać. Kierujący miał jednak sporo szczęścia – a to dlatego, że w momencie gdy przymknęło mu się oko, wokół niego nie znajdowały się inne pojazdy. Gdyby tego było mało, śpiąc zjechał na szeroki i równy pas zieleni. Wystarczy wyobrazić sobie, co byłoby w przypadku, gdyby po którejś ze stron jezdni była przepaść lub zabudowania…

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN W OSTRYCH SŁOWACH ZWRACA SIĘ DO PIOTRA ŚWIERCZEWSKIEGO! CZY DOCZEKAMY SIĘ WALKI BYŁEGO PIĘŚCIARZA Z BYŁYM REPREZENTANTEM POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ? WIELE NA TO WSKAZUJE! ZOBACZ NAGRANIE!

Internauci bezlitośni – to efekt przepracowania i oszukiwania tachografów

Film jest szeroko komentowany – i to także w zagranicznych mediach. Wielu uważa, że winę za całe zajście ponosi kierowca. Niektórzy, choć nie mają żadnych informacji, które by to potwierdzały, są zdania, że kierujący mógł oszukać tachograf. To mogło doprowadzić do przemęczenia, a w rezultacie – do wypadku.

Gdy prowadzony przez mężczyznę zestaw znalazł się na pasie zieleni – kierujący obudził się, ale nie zdołał uchronić się przed wypadkiem. Tir w pewnym momencie przewrócił się na bok. Bohater nagrania miał jednak wiele szczęścia i przeżył groźnie wyglądającą kraksę.

Wideo można zobaczyć poniżej:

źródło: liveleak.com