Zaskakujący pomysł na restaurację – czegoś takiego jeszcze nie było!

Zaskakujący pomysł na restaurację

Ile ludzi, tyle pomysłów na biznes, a kreatywność nie zna granic. Okazuje się, że wkrótce na rynku pojawią się restauracje związane z aplikacją TikTok. Co więcej, lokale będą wydawać dania, których przepisy stały się viralami i trendami właśnie na TikToku. Gdzie pojawią się owe punkty gastronomiczne? Koniecznie poznajcie szczegóły!

Zaskakujący pomysł na restaurację

TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie, która ma niezwykle liczne grono użytkowników. Internauci ochoczo publikują nowe treści i tworzą tzw. trendy, czyli nagrania powielane przez innych tiktokerów. W ostatnim czasie zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju przepisy kulinarne oraz triki, które można wykorzystać podczas przygotowania potraw. Jednym z dań, które zyskało popularność w aplikacji TikTok to makaron zapiekany z serem fetą i pomidorami.

W związku z tak ogromną popularnością trendów kulinarnych na TikToku, postanowiono otworzyć restauracje, w których tworzone będą dania znane z aplikacji. Pomysł ma pojawić się na rynku amerykańskim już w marcu 2022 roku. Wówczas w Stanach Zjednoczonych pojawią się pierwsze punkty dostaw. Warto dodać, że na ten moment nie przewiduje się możliwości jedzenia posiłku na miejscu.

ZOBACZ TAKŻE: DUCHOWNY PRZEBRAŁ SIĘ ZA KOBIETĘ I POPROWADZIŁ SPOTKANIE Z DZIEĆMI – ZDJĘCIA TRAFIŁY DO SIECI

Projekt TikTok Kitchen to współpraca TikToka z Virtual Dining Concepts i Grubhub. Ponadto z informacji dowiadujemy się, że planowane jest rozszerzenie sieci gastronomicznej, a menu TikTok Kitchen będzie oparte na trendach kulinarnych przedstawianych TikToku. Mowa m.in. o wyżej wspomnianym pieczonym makaronie z serem feta, smash burgerach, “kukurydzianych żeberkach” czy chipsach makaronowych.

Warto dodać, że część zysku ze sprzedaży potrafi trafi do autorów trendów. Niewątpliwie będzie to motywacja dla twórców przyszłych viralowych treści o tematyce kulinarnej.

Szacuje się, że na początku przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych pojawi się około 300 takich punktów, natomiast liczba lokali ma wzrosnąć nawet do kilku tysięcy.

 

źródło: wirtualnemedia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.