Nowe objawy koronawirusa w Polsce! „Nic już nie zdziwi”

nowe objawy koronawirusa

Nowe objawy koronawirusa w Polsce! Tym razem do ciekawych wniosków dotarli uczeni z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jak donosi o2.pl – to właśnie oni postanowili przebadać osoby, które COVID-19 mają już za sobą. Pozwoliło to na przeprowadzenie wywiadów medycznych, a te ujawniły szeroki wachlarz przeróżnych objawów, które do tej pory pojawiały się sporadycznie lub niemal wcale.

Nowe objawy koronawirusa w Polsce. Niektóre na tyle zaskakujące, że lekarzy już nic nie zdziwi

Można odnieść wrażenie, że koronawirus – przynajmniej w obrębie naszego kraju – nieco odpuścił, a sytuacja epidemiczna staje się coraz bardziej opanowana. Dodatkowo powstaje coraz więcej szczepionek, które mają za zadanie zatrzymać pandemię. Nie usypia to jednak czujności naukowców, którzy wciąż badają wszelkie aspekty związane z zarazą. Tym razem na ciekawe wnioski wpadli badacze z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Postanowili oni zbadać grupę osób, które zakażenie mają już dawno za sobą. Miało się to odbyć w kontekście deklarowanych objawów, które występowały przy infekcji. Dzięki temu na jaw wyszły bardzo rzadko spotykane lub zupełnie nowe przypadłości, jakie towarzyszyły pacjentom chorym na COVID-19.

Jak dobrze wiadomo, najbardziej popularnymi dolegliwościami przy zakażeniu koronawirusem są: duszności, kaszel, wysoka gorączka, utrata smaku i węchu, ogólne osłabienie. Zdarzaj się także innego typu objawy, jak choćby słynne „covidowe palce”. Rezultaty badań naukowców z UM w Łodzi są jednak o wiele bardziej zaskakujące.

ZOBACZ TAKŻE: WTEDY WRÓCIMY DO OBOSTRZEŃ! MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI PODAŁ KONKRETNĄ LICZBĘ DOBOWYCH ZAKAŻEŃ, KTÓRA SPOWODUJE REAKCJE RZĄDU I ZAOSTRZENIE PANUJĄCYCH ZASAD

„Obecnie zidentyfikowano ponad 50 objawów”

Jak dobrze wiadomo, COVID-19 może przebiegać w niezwykle zróżnicowany sposób – na przykład nie ujawniając żadnych symptomów tudzież dawać tylko nieśmiałe sygnały o zakażeniu. Niestety choroba miewa także bardzo ostry przebieg, na który narażone są osoby starsze lub obciążone innymi schorzeniami. W sumie udało się wyróżnić ponad 50 wszelkiego rodzaju objawów związanych z koronawirusem.

Jak czytamy w o2.pl, do ankiety przygotowanej przez pracowników Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przystąpiło 600 osób. Tam też pojawiły się wzmianki o nowych objawach. Do takich można zaliczyć między innymi: światłowstręt, ból zębów czy wzmożone pragnienie. Do tego doliczyć należy brak apetytu i suchość w nosie. To jednak nie koniec. Portal o2.pl przytacza jeszcze takie dolegliwości, jak: przenikliwe zimno, szumy w uszach, nadwrażliwość na dotyk, świąd, omdlenia i wypadanie włosów.

Mnogość objawów towarzyszących zakażeniu sprawia, że lekarze powoli przestają być zaskoczeni kolejnymi nowościami zgłaszanymi przez pacjentów.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.