Zaostrzono limit na cukier! Ile kilogramów kupimy teraz? Cena szokuje

zaostrzono limit na cukier

Zaostrzono limit na cukier! Jak dobrze wiadomo, od kilku tygodni występują problemy z dostępnością cukru w polskich sklepach. Wobec tego wprowadzono limity, wynoszące w zależności od sieci sklepów od 10 kilogramów do nawet 5 kilogramów na jeden paragon. Jak się jednak okazuje, najnowsze limity są jeszcze ostrzejsze. W jakiej sieci wprowadzono naprawdę surowe restrykcje pod tym względem? Ile trzeba tam zapłacić za kilogram cukru? Cena naprawdę może szokować…

Zaostrzono limit na cukier! Ile kilogramów kupimy teraz? Cena po prostu szokuje

Problem z dostępnością cukru występuje w Polsce już od kilku tygodni. W związku z tym, aby dla nikogo nie zabrakło tego produktu, duże markety postanowiły wprowadzić specjalne ograniczenia. Mianowicie, chodzi o dobrze już znane limity na kupowanie cukru. W większości sklepów wynosi on 10 kilogramów na jedną osobę – tak jest choćby w Biedronce. Nieco surowiej sprawa wygląda w sieci Aldi, gdzie jednorazowo można zakupić jedynie 5 kilogramów cukru. Okazuje się jednak, że nawet to nie jest najostrzejsze ograniczenie. O wszystkim pisze portal o2.pl. Jeszcze surowszy limit wprowadzono bowiem w sklepach Carrefour.

Jak podaje wspomniany już portal o2.pl, powołując się na doniesienia strony portalspozywczy.pl – obecnie w sieci marketów Carrefour można zakupić jedynie 3 opakowania kilogramowego cukru. Co warte podkreślenia, Carrefour do oferty wprowadził cukier własnej marki, który produkuje firma Suedzucker Polska S.A. Nie jest on jednak zbyt tani. Ile trzeba zapłacić za jedno opakowanie tego produktu?

ZOBACZ TAKŻE: Wprowadzą to w Polsce? „Groźna sytuacja” – po słowach jasnowidza Jackowskiego powiało grozą

Tyle trzeba zapłacić za kilogram cukru w chwili obecnej. Klienci sklepów łapią się za głowę

Jak łatwo się domyślić i co większość z pewnością już zauważyła – wraz ze wzrostem niedoboru cukru, rośnie też jego cena. Aktualnie ludzie łapią się za głowę, patrząc na to, jak drożeje ten pożądany przez wielu produkt. W serwisie o2.pl czytamy, że omawiany wcześniej cukier z sieci sklepów Carrefour kosztuje obecnie 5,49 złotych.

Co ciekawe, tylko pod koniec lipca za ten sam cukier biały marki własnej Carrefour „Classic” – płaciło się 3,99 złotych. Podwyżka jest zatem bardzo wyraźna i nastąpiła w przeciągu zaledwie kilku dni.

źródło: o2.pl, portalspozywczy.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.