RMF: organizator pielgrzymki, na której rozbił się polski autokar, działał nielegalnie

fatalne doniesienia

RMF: organizator pielgrzymki, na której rozbił się polski autokar, działał nielegalnie. Portal informacyjny popularnej rozgłośni radiowej informuje ponadto, że marszałek województwa mazowieckiego złożył już w zawiadomienie do prokuratury w tejże sprawie. Okazało się, że biuro podróży „U Brata Józefa” nie było wpisane do rejestru organizatorów turystycznych. Co to oznacza w obecnej sytuacji? Szczegóły poniżej.

RMF: organizator pielgrzymki, na której rozbił się polski autokar, działał nielegalnie

Piorunujące wieści obiegły polskie media. Jak się okazuje, jest ciąg dalszy sprawy katastrofy polskiego autobusu w Chorwacji. Przypomnimy – autokar z pielgrzymami zmierzającymi do Medjugorie, rozbił się na chorwackiej autostradzie A4 na północ od Zagrzebia. Wszystko miało miejsce 6 sierpnia w godzinach porannych. W wyniku katastrofy zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wiele z nich odniosło bardzo ciężkie obrażenia. Teraz okazuje się natomiast, że organizator pielgrzymki, podczas której doszło do dramatu, działał nielegalnie.

O wszystkim informuje portal RMF24.pl. Chodzi o biuro podróży „U Brata Józefa”, które organizowało wyjazd pielgrzymów do Medjugorie. Okazuje się, że nie było ono wpisane do rejestru organizatorów turystycznych. Ustalenia urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego przytacza RMF:

Biuro podroży ‘U Brata Józefa’, które zorganizowało tragiczną w skutkach wycieczkę do Medjugorie, działało bez wymaganego prawnie wpisu do rejestru organizatorów turystyki.

ZOBACZ TAKŻE: Wprowadzą to w Polsce? „Groźna sytuacja” – po słowach jasnowidza Jackowskiego powiało grozą

Co w tym przypadku oznacza nielegalne działanie biura podróży?

Jak czytamy na RMF24.pl – brak wpisu do rejestru organizatorów turystyki oznacza, że „klienci biura nie są objęci gwarancją ubezpieczeniową, jaka przysługuje turystom korzystającym z usług zarejestrowanych biur podróży”.

Ponadto biuro prasowe marszałka tłumaczyło, dlaczego nielegalnie działające biura podróży nie zawsze gwarantują jakość oferowanych usług:

Należy pamiętać, że podmiot, który nie widnieje w rejestrze, działa niezgodnie z przepisami prawa oraz nie podlega planowym kontrolom organizatorów turystyki, które dają gwarancję jakości oferowanych usług.

Ponadto dodano, że urząd marszałkowski całą sprawę zgłosił już do odpowiednich organów ścigania.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.