Załoga zapomniała o pasażerach. Samolot z Edynburga do Krakowa odleciał bez ludzi

załoga zapomniała

Załoga zapomniała o pasażerach! Do niecodziennej sytuacji doszło na lotnisku w Edynburgu. Samolot, którego celem był Kraków, poderwał się i odleciał bez 35 pasażerów wybierających się do Polski. Zostali oni bowiem uwięzieni… w klatce schodowej. Załoga miała przemknąć tuż obok nich, a mimo wszystko wystartowała. Dzienniki lotów podały, że wszyscy pasażerowie bezpiecznie wylądowali w byłej stolicy Polski. 

Załoga zapomniała o pasażerach! 35 osób uwięzionych w klatce schodowej, samolot odleciał

Do niesłychanej sytuacji doszło na lotnisku w Edynburgu. Szkockie miasto z pewnością nie zapadnie dobrze w pamięci 35 osób, które właśnie stamtąd chciały udać się do Krakowa. A to dlatego, że… załoga odleciała bez nich. Wszystko działo się w liniach lotniczych Ryanair. Jak zdradzają świadkowie, omyłkowo zostali uwięzieni w klatce schodowej. Nie mogli się z niej wydostać aż przez ponad 30 minut. W tymże czasie, tuż obok nich miała przemknąć załoga samolotu którym mieli podróżować. Na pokład zostali natomiast wpuszczeni jedynie pasażerowie z priorytetem wejścia.

Przekłamanie w dziennikach lotów, rzecznik przeprasza pokrzywdzonych pasażerów

Jak się okazuje, błąd nastąpił także w oficjalnych dziennikach lotów, które nieprawdziwie podały, że w Krakowie wyglądał pełny samolot, ze wszystkimi planowanymi pasażerami. Summa summarum, uwięzionym pasażerom w końcu udało się uciec z potrzasku za pomocą drzwi ewakuacyjnych. Ich samolotu już jednak nie było, a na kolejny czekać musieli około pięciu godzin.

Co ciekawe, całe zajście potwierdził rzecznik Swissport. Przeprosił pasażerów i obiecał, że przyczyny zajścia zostaną wyjaśnione we współpracy z z linią lotniczą, która mogła w tejże sytuacji zawinić.

ZOBACZ TAKŻE: SIATKARKI W PÓŁFINALE MISTRZOSTW EUROPY!

źródło zdjęcia: elpais.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.