Mamy półfinał! Polskie siatkarki po horrorze pokonały Niemki

mamy półfinał

Mamy półfinał! Polskie siatkarki po horrorze okazały się lepsze od Niemek w meczu 1/4 finału Mistrzostw Europy. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Jedną z bohaterek pojedynku była zaledwie 18-letnia Magdalena Stysiak. Demolowała ona rywalki mocną zagrywką, co okazało się kluczowe wobec końcowego tryumfu. Na drodze do finału na biało-czerwone czekają już Turczynki.

Mamy półfinał! Polskie siatkarki lepsze od Niemek po pięciu setach

Mamy półfinał – czy kiedyś powiemy tak jeszcze w innej dyscyplinie niż siatkówka? Do tego przyzwyczaili nas już panowie, którzy niedawno obronili tytuł mistrzów świata. Niegdyś wiele radości dawali nam piłkarze ręczni, jednakże czasy świetności już dawno mają za sobą. Aktualnie wszyscy kciuki ściskają także za koszykarzy, którzy nadspodziewanie dobrze radzą sobie na odbywającym się w Chinach mundialu. Wracając jednakże do meritum – Polki dały koncert gry w drugim oraz trzecim secie. Gdy wydawało się, że są na dobrej drodze do skończenia meczu w secie czwartym, nagle przyszedł kryzys i bardzo dobra gra rywalek. Biało-czerwone nie mogły poradzić sobie z doskonałą zagrywką rywalek.

Emocje i happy end. Teraz półfinał z Turcją

Zagrywka Niemek była kluczem do wygrania przez nie czwartego seta. Na szczęście podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wyciągnęły wnioski i… pokonały swoje zachodnie sąsiadki ich własną bronią. Gdy na polu serwisowym zameldowała się zaledwie 18-letnia Magdalena Stysiak, Niemki zaczęły hurtowo tracić punkty. Dzięki temu Polska osiągnęła bezpieczny dystans i spokojnie dograła seta do końca, oczywiście wygrywając go, a przy tym i cały mecz.

Teraz będzie zdecydowanie trudniej. Z Łodzi biało-czerwone przeniosą się do Ankary, gdzie w półfinale podejmą miejscowe. Turczynki będą na swoim terenie niezwykle wymagającym rywalem, a za ich dodatkowy, ogromny atut, z pewnością można uznać fanatycznych miejscowych kibiców. Jak poradzą sobie biało-czerwone bez ogromnego wsparcia swoich znakomitych fanów, którzy tak licznie zbierali się podczas ich spotkań w łódzkiej Atlas Arenie?

Odpowiedź na to pytanie poznamy już w sobotę, bo właśnie wtedy odbędą się półfinały. Mecz Polski z Turcją zacznie się o godzinie 18:30.