Te butelki po piwie możesz oddać bez paragonu w wybranych sklepach!

Okazuje się, że te butelki po piwie możesz oddać do wybranych sklepów (a jest ich ponad 1000) i to bez konieczności pokazania paragonu. Nie musisz go w ogóle mieć a i tak je zwrócisz! To ciekawe rozwiązanie, gdyż jest ekologiczne i jednocześnie pomoże ponownie wykorzystać opakowania. Poznajcie bliżej akcje „Daj Butelce Drugie Życie”. 

„Daj Butelce Drugie Życie”

Takie akcje jak najbardziej przypadają nam do gustu! W związku z „Daj Butelce Nowe Życie” wybrane firmy mogą szybciej uzbierać większą liczbę butelek po piwach i ponownie je wykorzystać. Niestety, ale większość tych zużytych trafia do kosza. Dlatego firmy takie jak: Żywiec, Warka, Tatra, Specjal, Królewskie, Leżajsk, Brackie czy EB podjęły się wyzwania. Czeka na was ponad 1000 sklepów, w których będziecie mogli wymienić puste butelki po piwie i dostaniecie za każdą 35 groszy.

Wcześniej, aby dokonać zwrotu trzeba było zrobić to w miejscu zakupu i dodatkowo mieć paragon. Kiedy się go zgubiło, raczej transakcja nie doszła do skutku. Dlatego takie akcje są potrzebne, gdyż bardzo często ludziom się zwyczajnie nie chce pilnować paragonu.

W jakich sklepach można zwrócić butelkę?

Jeżeli chcecie się dowiedzieć w jakich sklepach można zwrócić puste butelki po piwie, musicie wejść na stronę zwrocbutelke.pl i wybrać województwo. Jest to bardzo proste. Z początku sprawdzono sam Śląsk, jednak później rozszerzono punkty. Wszystko dzięki rosnącemu zainteresowaniu akcją, co też ma związek ze zwróceniem aż 20% butelek więcej.

Dyrektor sprzedaży Grupy Żywiec zwrócił uwagę na fakt, iż są oni świadomi wpływu opakowań na środowisko, stąd pomysł na „Daj Butelce Drugie Życie”. Ma to również uświadomić ludzi i zwrócić większą uwagę na ponowne wykorzystywanie butelek.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.