Załamana Greta Thunberg. W sieci pojawiło się wstrząsające zdjęcie

załamana greta thunberg

Załamana Greta Thunberg – w sieci pojawiło się wstrząsające zdjęcie, które opublikowała sama młoda aktywistka klimatyczna. O dziewczynce głośno było już jakiś czas temu, po płomiennej przemowie w parlamencie europejskim. Od tamtego momentu budzi ona skrajne emocje, a jej każdy ruch w mediach społecznościowych śledzony jest z ogromną uwagą. Nie inaczej było i tym razem. Co sprawiło, że młoda aktywistka tak strasznie się zawiodła? Co tak mocno ją poruszyło?

Załamana Greta Thunberg. W sieci pojawiło się wstrząsające zdjęcie

Znów głośno o młodej szwedzkiej aktywistce klimatycznej! Gerta Thunberg powraca na języki ludzi całego świata. Tym razem rozeszło się o zdjęcie, które opublikowała w swoich mediach społecznościowych. Greta jest załamana. Co wprawiło ją w tak minorowy nastrój?

Na Instagramie młodej aktywistki pojawiło się zdjęcie zupełnie wyciętego lasu w jej rodzimym kraju. Tym samym Thunberg zwróciła uwagę na bardzo poważny problem. Jak się okazuje, w Szwecji każdego roku mają miejsce masowe wycinki drzew, natomiast na całym świecie rok w rok ludzie wycinają – bagatela – 10 milionów akrów lasów. Najgorszy jest jednak fakt, że nie da się ich zastąpić nowo nasadzonymi drzewkami. Zdjęcie Grety wiązało się także z datą 21 marca. Właśnie wtedy ma miejsce Międzynarodowy Dzień Lasów. Szczególne w kalendarzu wydarzenie obchodzone jest już od 2012 roku. Ma za zadanie uświadomić ludziom, jak ważne są właśnie lasy

ZOBACZ TAKŻE: ZATRWAŻAJĄCE ODKRYCIE W DOMU SENIORKI – ISTNY DOM TORTUR. W SIECI POJAWIŁY SIĘ MROŻĄCE KREW W ŻYŁACH ZDJĘCIA. CO TAM SIĘ DZIAŁO?!

Na Instagramie młodej Szwedki pojawiło się zdjęcie lasu z gminy Pajala w Szwecji

Zdjęcie umieszczone na Instagramie przez Gretę przedstawia las z jej rodzimego kraju. Mianowicie, znajduje się on w szwedzkiej gminie Pajala. Aktywistka zwróciła uwagę, że każdego roku ginie aż 4 miliony ha lasów. Tereny te nie zawsze są ponownie zalesiane. Thunberg zamieściła następujący wpis:

Dzisiaj jest #IntlForestDay. Każdego roku tracimy 10 milionów akrów lasów, w czasie, gdy musimy zmaksymalizować każdy możliwy pochłaniacz dwutlenku węgla. W niektórych miejscach sadzenie drzew jest świetnym rozwiązaniem, ale biorąc pod uwagę nasze czasy, najskuteczniejszym sposobem jest ochrona i odnowienie istniejących lasów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Greta Thunberg (@gretathunberg)

źródło: Instagram, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.