Zakaz jazdy na motorze w niedziele i święta? Szokujący pomysł może wejść w życie

zakaz jazdy na motorze

Zakaz jazdy na motorze w niedziele i święta? Na taki szokujący pomysł wpadli nasi zachodni sąsiedzi – mowa rzecz jasna o Niemcach. Tamtejsi motocykliści są zbulwersowani i nie rozumieją, dlaczego redukcja hałasu w otoczeniu ma odbywać się jedynie ich kosztem. Bo jak się okazuje, chodzi właśnie o hałas. Według niektórych rządzących, jednoślady generują zbyt wiele decybeli i postanowiono tam zacząć walkę z tymże zjawiskiem. Czy pomysł Rady Federalnej wejdzie w życie? Inne kraje mogą wziąć przykład z Niemców!

Zakaz jazdy na motorze w niedziele i święta? Szokujący pomysł może wejść w życie – walczy o to niemiecka Rada Federalna

Pomysł na jaki wpadli rządzący w Niemczech, z pewnością nie spodoba się motocyklistom – a to dlatego, że uderza on właśnie w ich zamiłowania. Mianowicie, Rada Federalna obmyśliła plan, aby zakazać tam jazdy motocyklami w niedziele i święta. O całej sprawie informuje portal motohigh.pl. Wszystko ma tyczyć się zmniejszenia hałasu, jaki panuje na drogach. A właśnie motocykle uważane są za jedne z głośniejszych poruszających się tam pojazdów.

Jak podaje motohigh.pl, maksymalna wartość głośności – nawet dla motocykli – ma tam niebawem wynosić zaledwie 80 dB. Co natomiast będzie grozić za złamanie przepisów? Poza mandatem, policja będzie mogła nawet zająć pojazd, który nie spełnia ogólnie przyjętych norm.

ZOBACZ TAKŻE: KIEROWCA AUTOBUSU W KULTURALNY SPOSÓB WYJAŚNIA CWANIAKA, KTÓRY BLOKOWAŁ ZATOCZKĘ NA PRZYSTANKU! ZOBACZ WIDEO Z ZAJŚCIA, KTÓRE MIAŁO MIEJSCE W POZNANIU

Niemiecki rząd zdecyduje, czy jazda na motocyklu w niedziele i święta zostanie zakazana

Teraz całym projektem ma zajść się rząd Niemiec – od niego zależeć będzie, czy kontrowersyjny pomysł wejdzie w życie. Już teraz jednak motocykliści są zbulwersowani. Uważają, że zakazanie spełniania pasji i hobby – zwłaszcza w dni, gdy jazda na motorze sprawia najwięcej przyjemności – jest niedopuszczalne.

Pojawia się jednak pewien wyjątek. Jeśli zakaz rzeczywiście wszedłby w życie, po drogach w niedziele i święta mogłyby się poruszać niektóre motocykle. Chodzi jednak o maszyny zasilane energią elektryczną, które nie generują uciążliwego hałasu.

Czy śladami Niemiec pójdą inne kraje? Jak się okazuje, walkę z uciążliwym hałasem motocykli podjęła się także Austria. Tam w niektórych miejscach, głośność motorów od 10 czerwca tego roku nie będzie mogła przekraczać 95 dB.

źródło: motohigh.pl – LINK

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.