Ważna informacja dla kierowców na długi weekend – na drogi wyjadą…

ważna informacja dla kierowców

Ważna informacja dla kierowców na długi weekend! Już za tydzień – 11 czerwca – miejsce mieć będzie Boże Ciało, a więc dzień wolny od pracy. Dla wielu oznacza to długi weekend, czyli okazję do dłuższego wyjazdu z rodziną. Tym razem jednak podróżowanie może być nieco bardziej uciążliwe niż zwykle. A to dlatego, że mimo wolnego – na drogi wyjadą ciężarówki i tiry. Wszystko za sprawą Ministerstwa Infrastruktury, które zniosło zakaz poruszania się 12-tonowców po drogach w dni wolne. Ma to związek z epidemią i ogólnym mniejszym natężeniem ruchu. Ale czy rzeczywiście jest to dobra decyzja?

Ważna informacja dla kierowców na długi weekend – mimo święta na drogach spotkamy tiry i ciężarówki

Długi weekend za pasem – mowa rzecz jasna o Bożym Ciele, które w tym roku wypada na dzień 11 czerwca. Jak co roku, będzie to dzień wolny od pracy (choć jak się okazuje, nie dla wszystkich). W związku z tym, sporo osób już teraz planuje wyjazdy, których warunkiem jest rzecz jasna załatwienie wolnego piątku. Na wszystko wpływ mają także zniesione niedawno obostrzenia, dzięki którym przemieszczanie się i ogólne funkcjonowanie, stało się w końcu w miarę normalne. Długie zamknięcie w domach sprawiło, że ludzie chętnie decydują się na krótkie wypady – choćby nad morze, czy w góry. Teraz okazja ku temu będzie doskonała. Sama droga może jednak nie okazać się zbyt przyjemna. A wszystko przez tiry i ciężarówki, które mimo święta, wyjadą z baz. Jest to spowodowane decyzją Ministerstwa Infrastruktury i ma związek z epidemią koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAZ JAZDY NA MOTOCYKLU W NIEDZIELE I ŚWIĘTA? NIEZWYKLE KONTROWERSYJNY POMYSŁ JUŻ NIEBAWEM MOŻE WEJŚĆ W ŻYCIE! CHODZI O OGRANICZENIE HAŁASU

Mimo teoretycznego, mniejszego natężenia ruchu – podróż należy odpowiednio zaplanować. Na drogach mimo wszystko może zrobić się ciasno

Ministerstwo Infrastruktury decyzję o zniesieniu ruchu ciężkich pojazdów w święta zniosło z konkretnego powodu. Według specjalistów, natężenie ruchu w naszym kraju z powodu epidemii, znacznie spadło. Wobec tego uznano, że ciężarówki i tiry, które wyjadą na drogi w najbliższy długi weekend, nie powinny wpłynąć na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Kolejnym argumentem Ministerstwa Infrastruktury jest chęć zachowania ciągłości dostaw podczas – co prawda ustępującego już – panowania wirusa.

Jak podaje portal RMF24.pl – powołując się na dane z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – ruch na polskich drogach w maju tego roku, był mniejszy o niemal 1/5 niż w maju 2019.

źródło: RMF24