Legalny transport na Sylwestra – Polacy mistrzami omijania prawa!

Legalny transport na Sylwestra

Najnowsze obostrzenia związane z ograniczeniem przemieszczania się w Sylwestra w godzinach od 19:00 do 6:00 rano oburzyły dużą część społeczeństwa. Mimo panującej pandemii koronawirusa sporo ludzi wciąż chce świętować Nowy Rok mając nadzieję, że będzie lepszy. Okazuje się, że mieszkaniec Lublina wymyślił sposób na legalny transport w sylwestrową noc. Musicie to zobaczyć!

Legalny transport na Sylwestra!

Po ogłoszeniu kolejnych restrykcji  pojawiło się sporo wątpliwości. W sieci roiło się od pytań, czy w sylwestrową noc będą kursowały taksówki, czy będzie można spędzić czas z rodziną lub skorzystać z komunikacji miejskiej. Nie zabrakło również oburzenia, a wielu ludzi wraz z ogłoszeniem nowych przepisów, było zmuszonych zmienić swoje plany. Okazuje się, że niektórzy już wynaleźli sposób, aby zarobić, obejść prawo i spełnić oczekiwania swoich klientów. Mieszkaniec Lublina zaoferował „legalny transport w Sylwestra”, dzięki któremu ominie się rządowe restrykcje. W poście opublikowanym na Facebooku czytamy:

Przypomnę, że na podstawie planowanego rozporządzenia, zakaz przemieszczania się w Sylwestra będzie obowiązywał od 31 grudnia od godziny 19.00 do 1 stycznia 2021 r. do 6.00 rano. Ale oczywiście przewidziano wyjątki, a wśród tych wyjątków ten najważniejszy: wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych oraz działalności gospodarczej.

Ponadto dowiadujemy się, że koszt transportu na terenie Lublina wynosi 250 zł, a poza granicami miasta cenę „ustalamy indywidualnie”. Okazuje się, że chodzi o podróż… lawetą!

W razie kontroli kierowca lawety wykonuje czynności zawodowe, a pasażerowie korzystają z innego wyłączenia: zaspokajania potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Jeśli ich samochód się zepsuł i czekali na holownik, to ich niezbędną i niepodważalną potrzebą związaną z życiem codziennym jest powrót do domu – poinformowano.

🚨🚥🚨🚥Na Sylwestra możesz legalnie jechać lawetą. ZAPRASZAM :)🚥🚨🚥🚨

🚨LEGALNY TRANSPORT SYLWESTROWY🚨

Koszt Legalnego…

Opublikowany przez Pawła Quattrę Staszałka Niedziela, 20 grudnia 2020

Co ciekawe, odbiór postu cieszy się coraz większą aprobatą i zainteresowaniem. Z komentarzy dowiadujemy się, że kilka osób rozważa skorzystanie z usług.
źródło: facebook.com
Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.