Zacznie się już w nocy z wtorku na środę. Złe wieści dla Polaków

to ma się wydarzyć już dziś

Zacznie się już w nocy z wrotku na środę. Takich mrozów nie było już od lat. Nadchodząca noc w niektórych rejonach Polski może przynieść siarczyste mrozy i wielkie spadki temperatur. Choć zimno w tym tygodniu jest w całym kraju – tym razem na termometrach niektórzy zobaczą nawet -20 stopni Celsjusza. Ostrzega przed tym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najzimniej będzie w okolicach podgórskich i na południu Polski. Szczegóły poniżej.

Zacznie się już w nocy z wtorku na środę. Złe wieści dla Polaków – potężne spadki temperatur

Zima już na dobre zagościła za oknami naszych domów. Zwłaszcza w niedzielę i poniedziałek, w wielu obszarach kraju spadło dość dużo białego puchu. Śnieg się utrzymuje ze względu na niskie temperatury. Wygląda jednak na to, że będzie jeszcze zimniej, a cudowna świąteczno-zimowa aura jeszcze przez jakiś czas będzie z nami. Jak ostrzega Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – już w nocy z wtorku na środę mają wystąpić siarczyste mrozy. Temperatura miejscami może spaść nawet do -20 stopni Celsjusza.

Najzimniej będzie rzecz jasna w terenach podgórskich. Meteorolodzy zapowiadają jednak, że na całym południu Polski temperatura spadnie grubo poniżej 0, nawet do -13 stopni Celsjusza. W rozmowie z RMF24.pl więcej szczegółów zdradził Grzegorz Walijewski z IMGW. Jak będą rozkładać się temperatury w nadchodzącą noc w poszczególnych miejscach w kraju?

Miejscami, szczególnie w centrum może być ok. -12°C, -15 °C. W obszarach podgórskich, wysoko w górach może się pojawić nawet dwójka z przodu, czyli – 20°C. Szczególnie wschodnia część kraju będzie chłodna. Zachodnia nieco cieplejsza, ale mimo wszystko -8°C, -10°C.

ZOBACZ TAKŻE: Michniewicz wyleci z reprezentacji?! Komunikat PZPN. „Na dzisiaj jest pozamiatane”

Czy śnieg utrzyma się do świąt? Jest nadzieja

Wiele osób nie wyobraża sobie magii świąt bez śniegu. Czy w tym roku jest to jednak możliwe? Jak się okazuje – szansa jest. W RMF24.pl mówił o tym wspominany wcześniej Grzegorz Walijewski z IMGW:

Śnieg będzie się utrzymywał, bo będzie chłodno, ale czy wytrzyma do świąt? Powiem szczerze, że całkiem sporo śniegu napadało, więc jest szansa, że właśnie w centralnej, wschodniej, południowej części kraju śnieg się utrzyma do świąt.

Nieco mniej szczęścia miłośnicy śniegu będą mieć natomiast na zachodzie kraju. Tam będzie cieplej, a śniegu napadało mniej – więc raczej nie ma co liczyć na białe święta w tych regionach Polski.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.