Czy ty też popełniasz ten błąd jeżdżąc autem? Trik, dzięki któremu zaoszczędzisz ponad 10% paliwa

nowa sieć stacji benzynowych

Czy ty też popełniasz ten błąd jeżdżąc autem? Szczególnie w czasach wielkiej drożyzny i bardzo wysokich cen paliw, warto poznać pewien trik, dzięki któremu zaoszczędzimy nawet ponad 10 procent paliwa! Choć mało kto o tym wie, jest to niebywale łatwe i każdy bez problemu może zacząć to stosować. Jak jeździć zdecydowanie taniej, niż do tej pory? Zobaczcie sami – szczegóły zdradzamy poniżej.

Czy ty też popełniasz ten błąd jeżdżąc autem? Trik, dzięki któremu zaoszczędzisz ponad 10 procent paliwa to hit!

Ceny paliw w Polsce nadal spędzają sen z powiek wszystkim kierowcom. Choć co prawda w ostatnim czasie doszło do ich małej stabilizacji i nie obserwujemy gwałtownych skoków – nadal jest bardzo drogo, co odczuwają nasze portfele. Ludzie robią co mogą, aby jakkolwiek oszczędzić na paliwie. Okazuje się jednak, że najprostsze sposoby są najlepsze i najskuteczniejsze.

Jak łatwo się domyślić, chodzi o zmianę stylu jazdy. Jaki jednak wybrać, aby spalanie było jak najniższe? Cały sukces tkwi w utrzymywaniu stałej prędkości pojazdu. Oczywiście, zależne jest to od wielu czynników, ale należy pamiętać, że najwięcej paliwa tracimy gwałtownie przyspieszając. Płynna jazda sprawi, że pełny zbiornik paliwa wystarczy na zdecydowanie dłużej. Gwałtowne hamowanie także nie pomaga w przypadku, gdy próbujemy zaoszczędzić. Portal o2.pl podaje, że stosując się do tych wytycznych, oszczędzimy przynajmniej 6 procent paliwa. Jednakże, przy sprzyjających okolicznościach można oszczędzić nawet do 12 procent paliwa. Jak na tak proste środki, to naprawdę godny uwagi wynik.

ZOBACZ TAKŻE: „Jestem za ładna, żeby pracować”. Młoda TikTokerka wywołała burzę. Internauci nie podzielają jej zdania… [FOTO]

Ceny paliw w listopadzie zaczną spadać? Daniel Obajtek: „Robimy wszystko, żeby ceny paliw w Polsce były najniższe w Europie i to się nam udaje”

Portal businessinsider.com.pl przytacza jedną z najnowszych wypowiedzi Daniela Obajtka. Jak zapewnia prezes PKN Orlen – robione jest obecnie wszystko, aby ceny paliw w Polsce były najniższe w Europie:

Robimy wszystko, żeby ceny paliw w Polsce były najniższe w Europie i to się nam udaje. […] jeśli chodzi o ceny generalnie w listopadzie te ceny będą się stabilizować i te ceny wręcz idą do dołu, nie do góry.

W porannej audycji Radia ZET Daniel Obajtek przyznał, że ceny paliw w listopadzie „będą oscylować około granicy 6,80 do 6,90 zł za litr”.

źródło: o2.pl, businessinsider.com.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.