Zachorowali na Covid-19 – kiedy wybudzili się ze śpiączki ich skóra była ciemna! Jest komentarz ekspertów

Zachorowali na Covid-19

Szokujące wydarzenia prosto z Wuhan. Mężczyźni zachorowali na Covid-19. Ich stan był bardzo poważny, dlatego zdecydowano się na hospitalizację. Po czasie oboje zapadli w śpiączkę, a kiedy się obudzili, ich skóra była ciemna! Jak do tego doszło? Eksperci wyjaśnili nietypowe zjawisko.

Zachorowali na Covid-19

Lekarze z Wuhan, 42-letni Yi Fan i także 42-letni Hu Weifeng w styczniu ubiegłego roku zarazili się koronawirusem. Warto dodać, że obaj byli bliskimi znajomymi lekarza Li Wenlianga, którego ukarano za szerzenie informacji na temat Covid-19. Po czasie mężczyzna sam zachorował, a po 7 dniach zmarł.

Przebieg choroby Yi i Hu był bardzo ciężki. Oboje zostali hospitalizowani, a następnie podłączeni pod specjalną aparaturę ECMO (pozaustrojowe dotlenienie tętniczo-żylne). Pacjenci relacjonowali, że byli bardzo słabi, mieli problemy z poruszaniem się, a także oddychaniem.

Kiedy po raz pierwszy uświadomiłem sobie swój stan poczułem strach. Miałem koszmary – wyznał Yi Fan w rozmowie z reporterem chińskiej telewizji państwowej CCTV.

Zarówno Yi i Hu wkrótce zapadli w śpiączkę, która trwała około 40 dni.

ZOBACZ TAKŻE: ADAM NIEDZIELSKI O OBOSTRZENIACH NA WAKACJE – ZASKAKUJĄCE INFORMACJE!

Kiedy mężczyzn wybudzono ze śpiączki okazało się, że ich skóra zmieniła kolor na dużo ciemniejszy. Pacjentom zapewniono pomoc psychologiczną, ponieważ dla obu z nich zmiana wyglądu okazała się dużym szokiem. Głos w sprawie zabrali eksperci, którzy jasno wyjaśnili, skąd ta zmiana.

Ciemniejszy kolor skóry to efekt przyjętego przez mężczyzn leku, który spowodował uszkodzenie wątroby, a także spore problemy hormonalne. Lekarz prowadzący chorych potwierdził, że to efekt uboczny lekarstwa, jednak nie chciał podać jego nazwy. Ponadto podkreślił, że istnieje szansa powrotu do naturalnego koloru skóry, jeśli tylko wątroba się zregeneruje. Tak rzeczywiście się stało, a lekarze opuszczając szpital wyglądali jak przed chorobą. Wyjście z placówki jednego z nich możecie zobaczyć na poniższym wideo:

 

źródło: dailymail.co.uk, youtube.com, topniusy.eu

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.