Naukowcy potwierdzają – te osoby lżej przechodzą COVID-19!

naukowcy potwierdzają

Naukowcy potwierdzają – te osoby lżej przechodzą zakażenie koronawirusem! O wszystkim w rozmowie z PAP mówił dr Piotr Dąbrowiecki, a jego słowa przytacza portal o2.pl. Najnowsze badania uczonych prezentują bardzo ciekawe i daleko idące wnioski. Z pewnością wiele osób będzie zaskoczonych, kto tak naprawdę może być bardziej odporny na ewentualne zakażenie, a w razie zakażenia – łagodniej przejdzie przez chorobę.

Naukowcy potwierdzają – te osoby lżej przechodzą COVID-19! Rezultaty badań zaskakujące

Epidemia koronawirusa nadal nie daje za wygraną, jednak można odnieść wrażenie, iż jesteśmy bliżej końca niżeli początku trzeciej fali zakażeń. W niektórych europejskich krajach zaczyna się ostrożne, ale coraz szersze luzowanie obostrzeń. Mowa między innymi o otwieraniu ogródków restauracyjnych. Pozostaje mieć nadzieję, że to samo niebawem będzie mieć miejsce w Polsce. Tymczasem na bardzo ciekawe odkrycie wpadli naukowcy. Ich badania potwierdzają, które osoby lżej przechodzą COVID-19.

O wszystkim dla PAP mówił dr Piotr Dąbrowieckim. Tematem zajął się również portal o2.pl, który przytoczył słowa doktora:

Ostatnie badania dowodzą, że alergicy przyjmujący leki – sterydy wziewne czy sterydy działające miejscowo, w obrębie nosa – rzadziej zakażają się koronawirusem, a nawet jeśli, to choroba ma lżejszy przebieg. Sterydy wziewne zmniejszają ilość objawów COVID-19 u pacjentów i skracają czas choroby.

ZOBACZ TAKŻE: ADAM NIEDZIELSKI O WAKACJACH I EWENTUALNEJ CZWARTEJ FALI KORNAWIRUSA – ZASKAKUJĄCO DOBRE INFORMACJE! TAKICH WIEŚCI NIE BYŁO OD DAWNA. SZYKUJE SIĘ POWRÓT DO NORMALNOŚCI?

Alergicy przyjmujący leki w postaci sterydów wziewnych bardziej odporni na zakażenie?

Jak wynika z wypowiedzi dr Piotra Dąbrowieckiego, alergicy przyjmujący leki w postaci sterydów wziewnych są bardziej odporni na zakażenie koronawirusem, a gdy już do niego dojdzie – przeważnie łatwiej przechodzą chorobę.

Portal o2.pl przytacza kolejną wypowiedź dr Dąbrowieckiego, którą cytujemy poniżej:

Patrząc na statystyki można zauważyć, że odsetek osób z alergicznym nieżytem nosa czy astmą alergiczną jest zdecydowanie mniejszy wśród zakażonych, niż wśród całej populacji.

Na koniec doktor wspomniał o maseczkach i noszeniu ich przez alergików. Uważa on jednak, że ma ono dobry wpływ. Mianowicie, dzięki nim, do organizmów osób z alergią dostaje się mniej pyłków, które mogą powodować niepożądane reakcje.

źródło: o2.pl, PAP

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.