Z pomnika papieża cieknie woda. Ludzie biorą to za cud. Miejscowi już ją sprzedają

z pomnika papieża

Z pomnika papieża cieknie woda. Wszystko dzieje się w Wadowicach pod tamtejszą bazyliką. Wierni którzy przybywają w to miejsce z pielgrzymkami, są przekonani że mają do czynienia z cudem, a woda ściekająca z papieskiej laski jest święta. Miejscowi sprzedawcy pamiątek szybko wyczuli pismo nosem – sprzedają „cudowną” wodę w małych buteleczkach. Jej koszt to momentami nawet 50 złotych.

Z pomnika papieża cieknie woda – ludzie myślą że to cud, nabierają ją i kupują od miejscowych sprzedawców

Pomnik Jana Pawła II znajduje się w jego rodzinnym mieście, nieopodal tamtejszej bazyliki, która jest częstym celek pielgrzymek wiernych. W ostatnim czasie stało się coś, co zaskoczyło odwiedzających to miejsce. Mianowicie, z papieskiej laski, nagle zaczęła wypływać woda. Przyjezdni momentalni zjawisko to wzięli za cud. Ludzie wodą z pomnika obmywają dłonie i twarze. Niektórzy nabierają ją do butelek. Niezły biznes na całej sytuacji postanowili także rozkręcić miejscowi sklepikarze. W punktach z pamiątkami pojawiły się bowiem buteleczki z wodą z cudowną wodą z pomnika. Okazuje się jednak, że to wcale nie cud a… działanie miasta.

ZOBACZ TAKŻE: NA ŚWIECIE BRAKUJE KSIĘŻY – PROBLEM Z POWOŁANIEM

Tryskająca woda to nie cud, a sprytny zabieg miasta na urozmaicenie atrakcji

Wierni mogą być zawiedzeni – a to przez to, że wypływająca z papieskiej laski woda to nie cud, a dobrze zaplanowane przedsięwzięcie. Jak przyznają niektórzy miejscowi, pod pomnikiem zamontowano specjalny system, który odpowiada za wypływanie wody. Działał on już kiedyś. Teraz po raz kolejny postanowiono go uruchomić. Ma służyć jako atrakcja.

źródło zdjęcia: dzieje.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.