Problem powołań w Kościele – coraz mniej duchowych

problem powołań w kościele

Problem powołań w Kościele – duchownych jest coraz mniej! Jak podają oficjalne statystyki, nie chodzi jedynie o księży, a także choćby o zakonników. Najgorzej w porównaniu do lat poprzednich jest jednak w przypadku zakonnic – aż o 10 tysięcy mniej niż przed rokiem. Watykan zastanawia się, co począć z tym faktem.

Problem powołań w Kościele – coraz mniej duchownych

Kościół zaczyna borykać się z coraz to większym problemem dotyczącym powołań. W niektórych regionach świata zaczyna brakować księży. Przez to niektóre społeczności nie mogą korzystać z sakramentów. Głośno było o tym choćby ostatnio, gdy pisaliśmy o sytuacji, w której Watykan rozważał możliwość wyświęcania żonatych mężczyzn. Mówiło się o tym w kontekście Amazonii, gdzie mała liczba księży jest aż nadto widoczna i odczuwalna. Teraz publikowane są kolejne statystyki – one także nie sprawiają, że władze Watykanu mogą być spokojne.

ZOBACZ TAKŻE: PĘDZIŁ ZA ROWERZYSTĄ ABY GO PRZEJECHAĆ! SCENY JAK Z GRY WIDEO DLA DOROSŁYCH NA ULICACH TRÓJMIASTA! ZOBACZ NAGRANIE

Na świecie aktualnie jest około 415 tysięcy księży

Jak podają oficjalne statystyki, na świecie teraz posługę pełni około 415 tysięcy księży. Co ciekawe, w porównaniu z latami poprzednimi, największy spadek liczby duchownych zanotowano w Oceanii oraz w… Europie. 

Nie inaczej jest w przypadku zakonników. Teraz na świecie ma być ich nieco ponad 51 tysięcy, ale na niemal wszystkich kontynentach ich liczba spada. Jedyny wzrost zanotowano w Afryce. Cyklicznie zmniejsza się także populacja zakonnic. Na całym globie jest ich o prawie 11 tysięcy mniej niż przed rokiem.

źródło zdjęcia: pl.aleteia.org

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.