Z ostatniej chwili: Piorun uderzył w turystów na Giewoncie! Kilka osób nie żyje

ksiądz zaatakowany

Z ostatniej chwili – tragiczne wieści płynące z Tatr… Na Giewoncie, dzisiaj po południu, pioruny trafiły kilkanaście osób! Jak podaje tvn24, kilka osób zmarło wskutek porażenia. Póki co, brak informacji jaka jest dokładna liczba poszkodowanych, jednak akcja ratownicza trwa nadal. 

Piorun uderzył w turystów

Z ostatniej chwili – piorun uderzył w turystów w okolicy Giewontu. Jak wiadomo, pogoda w górach zmienia się bardzo szybko. Podczas wspinaczki może nam dopisywać słońce, a w przeciągu kilku chwil zamienić się w bardzo niebezpieczną burzę. Niestety było tak i tym razem, ponieważ dziś po południu, pioruny trafiły w grupkę turystów, raniąc kilkanaście osób.

Jak podają media, nie ma jeszcze konkretnych liczb, jednak wiadomo, że kilka osób nie żyje. Są to dramatyczne doniesienia.

Trwa akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa nadal trwa. Uczestniczą w tym wszystkie niezbędne służby, w tym również śmigłowce. Pomimo pogody, która sprawia ciągłe zagrożenie dla turystów, jak i ratowników, akcja trwa nadal. Burza rozpętała się bardzo szybko. Niestety była tragiczna w skutkach.

Nad ranem i w południe świeciło słońce a na niebie nie było chmur, które mogłyby zwiastować burzę. Dlatego to, co wydarzyło się chwilę temu, jest ogromnym szokiem dla wszystkich. Pogoda potrafi być zaskakująca. W przypadku pojawienia się kolejnych informacji, będziemy je na bieżąco aktualizować.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.