Z ostatniej chwili: Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP. Poznaliśmy nazwisko następcy

z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili: Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP! Sensacyjne wieści na Twitterze opublikował członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. Jak donosi, Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP odwołała właśnie Rada Mediów Narodowych. Ponadto do wiadomości publicznej podano już nazwisko jego następcy. Nowym prezesem TVP będzie Mateusz Matyszkowicz.

Z ostatniej chwili: Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych! Znane nazwisko jego następcy

Sensacyjne wieści właśnie obiegły internet. Jak się okazuje, Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Został odwołany z tej funkcji przez Radę Mediów Narodowych. O wszystkim na Twitterze napisał członek Rady Mediów Narodowych – Robert Kwiatkowski. Napisał tam:

RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs.

ZOBACZ TAKŻE: Postać przy drodze. To nagranie z Polski mrozi krew w żyłach. Wiadomo o co mogło chodzić [WIDEO]

Wiadomo kto będzie następcą Jacka Kurskiego. Padło nazwisko nowego prezesa TVP

Jak czytamy w Tweecie Roberta Kwiatkowskiego z Rady Mediów Narodowych, nowym prezesem TVP po odwołaniu Jacka Kurskiego będzie Mateusz Matyszkowicz. Portal RMF24.pl pokrótce przytacza jego dotychczasową karierę:

Był redaktorem naczelnym kwartalnika „Fronda Lux”, potem w latach 2016-2017 dyrektorem TVP Kultura, w latach 2017-2018 dyrektorem TVP1. W 2019 roku został członkiem zarządu TVP.

Więcej szczegółów w tej sprawie już niebawem.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.