Z czego słynie Selena Gomez? Jak zyskała popularność?

Jest znana na całym świecie i cieszy się milionami fanów. Aktorka, piosenkarka, a także producentka filmowa urodziła się 22 lipca 1992 roku w Teksasie. Jeśli chcesz dowiedzieć się z czego słynie Selena Gomez i jak podbiła serca milionów to artykuł dla Ciebie!

Filmy i programy telewizyjne

Głównie w tej dziedzinie zaczynała swoją drogę na sam szczyt popularności. W telewizji debiutowała już jako siedmiolatka. W 2004 roku zauważyli ją producenci ze znanej stacji dla dzieci i młodzieży Disney Channel. Najmłodsi mogą oglądać ją w programach takich jak Nie ma to jak hotelArwin!. Najdłużej jednak wcielała się w rolę Alex Russo w serialu Czarodzieje z Waverly Place. Oprócz tego zagrała w kilku pełnometrażowych filmach. Monte Carlo i Opiekun i W niepewnym boju to tylko kilka z tytułów z jej filmografii.

Kariera muzyczna

Jej kariera muzyczna zaczynała się od piosenek nagrywanych na potrzeby produkcji filmowych. Jako szesnastolatka podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną, która należała do studia Disney. W późniejszym czasie stała się współzałożycielką grupy muzycznej Selena Gomez & the Scene. Natomiast najbardziej kojarzymy ją z późniejszych utworów takich jak Bad Liar, Fetish albo Back to You. Ostatnia pozycja promowała serial Trzynaście powodów, gdzie Gomez początkowo miała grać główna rolę.

Działalność społeczna

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że młoda aktorka i piosenkarka często udziela się charytatywnie. Co ważne angażuje się w różnego rodzaju kampanie społeczne i rozpowszechnia projekty, które promują odpowiednie postawy wśród młodych ludzi. Na uwagę zasługuje fakt, że Gomez w 2009 roku została najmłodsza ambasadorką UNICEF w historii.

Choroba

Kiedy tylko na jaw wyszło, że Selena cierpi na toczeń rumieniowaty, jej fani doznali szoku. W związku z tym koniecznością była operacja przeszczepu nerki. Na szczęście znalazł się dawca, a obecnie nic nie stoi na przeszkodzie normalnego funkcjonowania.

Instagram

Profile piosenkarki cieszą się szczególną popularnością wśród internautów. Bezsprzecznie jest jedną ze znanych osób, która bije rekordy w ilości zebranych lajków. Dotychczas może pochwalić się 150 milionami obserwatorów, a statystyki pokazują, że codziennie zyskuje nawet po 20 tysięcy nowych followersów. Mimo to, wydaję się być przesympatyczną osobą, która nie szczyci się swoją sławą, a wręcz przeciwnie wykorzystuje ją do ambitnych celów.

Najwyraźniej nie zawsze popularność i duże zarobki wiążą się z szaleństwem i nieprzemyślanymi zachowaniami. Wydaje się, że to z czego słynie Selena Gomez jest godne naśladowania przez innych znanych ludzi.

źródło zdjęć: instagram.com