YouTube Premium – cena, od kiedy w Polsce, informacje

youtube ile kosztuje

YouTube Premium w końcu w Polsce! Ile kosztuje nowa usługa od Google i co powinniśmy o niej wiedzieć? Zapraszamy na kilka słów o YouTube Premium oraz YouTube Music!

YouTube Premium – od kiedy w Polsce?

Długo zapowiadany projekt dotarł w końcu do naszego kraju. Niestety, trzeba było czekać na niego bardzo długo – w Stanach Zjednoczonych zadebiutował bowiem już przed czterema laty pod nazwą YouTube RED. W Polsce Google aktualnie udostępniło dwie usługi – YouTube Premium oraz YouTube Music.

Na zachodzie wchodzące do Polski nowości, pojawiły się już kilka miesięcy wcześniej. Czy jednak zdołają one konkurować z innymi, podobnymi serwisami z płatnymi usługami? Google wychodzi naprzeciwko oczekiwań użytkowników a dodatkowo podejmuje rywalizację z takimi markami jak choćby Netflix czy Spotify. I pewne jest, że wielu wybierze właśnie najświeższy produkt platformy, z którą od dawna jest za pan brat.

youtube ile kosztuje

 

Co daje płatne YouTube? YouTube bez reklam!

Na pierwszy ogień weźmy YouTube Music, a więc wydawałoby się kalkę popularnego Spotify. Podobnie jak we wspomnianej konkurencyjnej platformie, YouTube oferuje tutaj możliwość odsłuchania całych albumów poszczególnych wykonawców, nagrań z koncertów i tym podobnych. Nawet bez konieczności oglądania wideo.

Dodatkowo w tym kontekście pojawia się ciekawa funkcja, dzięki której utwór wyszukamy za pomocą fragmentów jego słów. Darmowy dostęp do YouTube Music oznacza, że towarzyszyć będą nam często bardzo uciążliwe reklamy. Jednakże płacąc za usługę, pozbywamy się ich. Z dawna oczekiwaną innowacją jest też oczywiście możliwość słuchania muzyki w tle – bez otwartej aplikacji, co od lat zmywa sen z powiek użytkowników YouTube. Ta funkcja też jest płatna.

Kilka słów należy poświęcić także YouTube Premium – drugiej nowości obok YouTube Music. Decydując się na nią, oprócz opisywanego wcześniejszego pakietu muzycznego, dodatkowo uzyskujemy dostęp do oferty YouTube Originals. Wtedy śmiało można oglądać niedostępne dla reszty filmy i seriale.

YouTube Premium – cena

Działający w tle oraz pozbawiony reklam YouTube to bardzo łakomy kąsek. Ile jednak przyjdzie zapłacić za takie udogodnienia? Istotny jest fakt, że serwis na sam początek przygotował bardzo ciekawe promocje dla potencjalnych użytkowników.

Dostęp do YouTube Music to koszt rzędu 19,99 złotych miesięcznie. Jeśli jednak decyzja o subskrypcji zapadnie w ciągu dwóch tygodni od premiery, serwis przygotował specjalną ofertę, dzięki której 3 pierwsze miesiące będą darmowe. Oprócz tego przygotowano opcje rodzinną – gdzie za maksimum 6 osób, płaci się 29,99 złotych za miesiąc. W tym wypadku okres próbny trwa 30 dni.

Ile kosztuje natomiast pełny pakiet, łącznie z dostępem do wideo? Za całościowy YouTube Premium przyjdzie nam zapłacić 23,99 złotych, przy czym pierwsze 3 miesiące również można otrzymać za darmo. Wersja rodzinna to koszt rzędu 35,99 złotych.

źródło zdjęcia: instalki.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.