Kultowe domy z filmów i seriali! Poznajesz je?

Zatem, jak wiemy, każdy z nas uwielbia filmy i seriale! Nie każdy jednak pamięta pewne szczegóły. Z pewnością nasza pamięć odświeżą te zdjęcia. Aby to sprawdzić, zobaczcie teraz te kultowe domy z filmów i seriali! Czy kojarzycie je wszystkie?

A to zamek z Downtown Abbey

To właśnie w Highclere Castle kręcony jest serial Downtown Abbey! Właśnie w nim BBC realizuje to niezapomniane widowisko. Latem jest nawet otwarty dla zwiedzających – warto wybrać się zatem do Newbury w Wielkiej Brytanii! Co ciekawe, autor scenariusza pisał go specjalnie z myślą o tej lokalizacji.

Dom Dursleyów z Harry’ego Pottera

Dom numer cztery przy Privet Drive z Harry’ego Pottera jest bez dwóch zdań jednym z najbardziej rozpoznawalnych w historii kina familijnego! Jest on zlokalizowany w Bracknell i od Londynu dzieli go jedynie godzina.
Trzy lata temu wystawiono go na sprzedaż.

Był wtedy do nabycia za „skromną” sumę 3 milionów złotych!

Gotowe na wszystko – Wysteria Lane, dom Susan

Choć może ciężko w to uwierzyć, przepiękne okolice znane nam z Gotowych na wszystko tak naprawdę nie są prawdziwe! Kultowa Wysteria Lane, czyli ulica przy której mieszkały bohaterki pamiętnego, niesamowicie popularnego serialu została zbudowana wewnątrz Universal Studio w Hollywood!

Pierwotnie nadano jej nazwę Colonial Street, czyli ulicy Kolonialnej. W tej lokalizacji oprócz wspomnianego serialu kręcono także wiele innych produkcji. Były to między innymi Gremliny oraz Buffy pogromca wampirów.

Tak wyglądał dom Forresta Gumpa

Ta piękna siedziba należała do filmowego Forresta Gumpa z filmu „Forrest Gump”! Robi bardzo przyjemne wrażenie, prawda? Niestety, nie można jej kupić. Została zbudowana bowiem wyłącznie na potrzeby filmu! Kolejnym kłamstwem jest jej lokalizacja – choć akcja ma miejsce w stanie Alabama, atrapa stała w Północnej Karolinie (USA).

I jak? Rozpoznajecie je wszystkie? Te kultowe domy z filmów i seriali łatwo zapadły w pamięć większości widzów. Nie ulega wątpliwościom fakt, że są naprawdę piękne na zdjęciach. Więc – bardzo możliwe jest, że w trakcie kręcenia wiele nie zyskały. Najprawdopodobniej robią większe wrażenie dzięki swojej rozpoznawalności.

zdjęcia: fanpop, Bas Sijpkes, Warner Bros., UGArdener